امروز : یکشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 24
۰۲:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 7656
تاریخ انتشار: ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۱۱
تعداد بازدید: 185
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در مشهد، «دولتعلی حاتم‌اف» سفیر فوق‌العاده تام‌الختیار تاجیکستان در ایران ضمن اعلام ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در مشهد، «دولتعلی حاتم‌اف» سفیر فوق‌العاده تام‌الختیار تاجیکستان در ایران ضمن اعلام رضایت از خدمات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، اظهار داشت: خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس ملت تاجیک را به دنیا و مخاطبین به شکل برادرانه معرفی می‌کند.

«شاه منصور» مسئول امور فرهنگی تاجیکستان در سازمان «اکو» که به همراه سفیر در این بازدید حضور داشت نیز با اشاره به سخنرانی حاتم‌اف در همایش روز قبل در خصوص فردوسی، افزود: همواره مشکلات تاجیکستان بسیار برجسته تداعی می‌شود اما خوشبختانه با همت فارس، کشور تاجیکستان بسیار خوب به مخاطبین فارسی معرفی شد.

وی تأکید کرد: حاتم‌اف در سخنرانی سال گذشته خود به مناسبت یادبود حافظ نیز اذعان داشت که  وقتی خبرها و مطالب فارس را مطالعه می‌کند مثل این است که خود یا برادران ایشان این خبرها را نگارش کرده‌اند.

«محمد صدیقی‌فر» مدیرعامل دفتر منطقه‌ای خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در مشهد نیز ضمن خیرمقدم به میهمانان و همچنین ابلاغ سلام مدیرعامل خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به سفیر تاجیکستان، به معرفی مختصری در رابطه با خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس پرداخت.
صدیقی‌فر در ادامه افزود: فارس در 19 کشور دفتر نمایندگی دارد که یکی از دفاتر فعال این خبرگزاری در تاجیکستان می‌باشد.

وی تأکید کرد که دفتر خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در «دوشنبه» دفتر منطقه‌ای این خبرگزاری در آسیای مرکزی نیز می‌باشد.

صدیقی‌فر با اشاره به برگزاری شایسته مراسم افتتاح دفتر خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دوشنبه، گفت: در این مراسم  عوامل سریال «حضرت یوسف (ع)» نیز حضور داشتند.

وی افزود: «مقدم‌فر» (مدیرعامل سابق فارس) در مراسم افتتاح دفتر دوشنبه تأکید داشت که می‌خواهیم تاجیکستان را از نگاه یک رسانه ایرانی به مخاطبین معرفی کنیم.
مدیرعامل دفتر منطقه‌ای فارس در مشهد تصریح کرد که این دفتر گزارشات مفصل فرهنگی و سنتی از جامعه تاجیکستان تهیه کرده و همچنین جذابیت‌های گردشگری تاجیکستان را به تصویر کشیده است.
فیلم حضرت یوسف (ع) همچون معلم مردم تاجیک را تربیت کرد

سفیر تاجیکستان نیز در خصوص تأثیرات فیلم حضرت یوسف در جامعه این کشور اظهار داشت که وقتی این فیلم پخش می‌شد استقبال زیادی از سوی مردم تاجیکستان صورت می‌گرفت و باید بگویم این فیلم چون اخلاق جامعه تاجیک در زمان جنگ پایین آمده بود باعث تکمیل اخلاق مردم شد. این فیلم همچون یک معلم بزرگ ما را تربیت کرد.

وی در ادامه افزود: امکانات ما برای همکاری با فارس زیاد است که تاکنون کم استفاده شده است و همانطور که اشاره شد بحث معرفی جذابیت‌های گردشگری تاجیکستان و سایر موضوعات می‌تواند محور خوبی برای همکاری باشد.
صدیقی‌فر نیز اظهار داشت که در حوزه رسانه‌ها نیز فارس آمادگی انجام کمک به رسانه‌های تاجیک (هم دولتی و هم مستقل) را دارد.

وی در پایان افزود: مدیرعامل خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با توجه به اشتراکات 2 کشور، آمادگی هر نوع همکاری علمی و خبری خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با رسانه‌های تاجیک را اعلام کرده است.
انتهای پیام/م
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها