امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۰۸:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 76560
تاریخ انتشار: ۲۵ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 53
به گزارش فارس ، «فوزی برهوم»، سخنگوی حماس با انتقاد از سکوت اتحادیه عرب و سازمان همکاری های اسلامی و دیگر نهادهای عربی و بین المللی در برابر تجاوز ...

به گزارش فارس ، «فوزی برهوم»، سخنگوی حماس با انتقاد از سکوت اتحادیه عرب و سازمان همکاری های اسلامی و دیگر نهادهای عربی و بین المللی در برابر تجاوز اشغالگران صهیونیست به قدس و مسجد الاقصی، تاکید کرد تنها گزینه باقی مانده برای ملت فلسطین بکارگیری سلاح و مقاومت در برابر سرکشی های رژیم اشغالگر صهیونیستی است.

فوزی برهوم در گفت وگو با شبکه تلویزیونی القدس تاکید کرد: مقامات کشورهای عربی تنها بر سر سفره های غذا می نشینند و بدون اینکه راه حلی برای حمایت از مسجد الاقصی و فلسطین بیابند این سفره ها را ترک می کنند، سازمان همکاری اسلامی نیز در زمینه دفاع از قدس هیچ اقدامی نمی کند این در حالی است که اگر این سازمان از قدس حمایت نکند پس از چه چیزی می خواهد حمایت کند، تشکیلات خودگردان فلسطین نیز همینطور.
برهوم با اشاره به اینکه باید انتفاضه در کرانه باختری با همه اشکال آن شکل بگیرد گفت: هر نوع مقاومتی در کرانه باختری باید بکارگیریم تا اشغالگری های رژیم صهیونیستی را محدود کنیم.

سخنگوی حماس گفت: نوار غزه هم اکنون مهمترین پشتیبان فلسطین و قدس است و گردان های مقاومت برای مبارزه با سلطه گری های اسرائیل آماده هستند .

وی افزود: این مقاومت سرنوشت ساز است، زیرا سرنوشت قدس و مسجد الاقصی در آن رقم زده می شود بنابراین باید یک صف متحد و مقاوم در برابر رژیم صهیونیستی ایجاد کنیم.

برهوم تصریح کرد: همه گردان‌های مقاومت فلسطینی هیچ امیدی به اقدامات تشکیلات خود گردان فلسطین ندارند زیرا این تشکیلات هر آنچه در اختیار داشت برای فروختن فلسطین به اسرائیل تقدیم کرد. امروز فلسطین در مرحله آخر فروش به اسرائیل قرار دارد. اما آنها نمی توانند وجدان مردم فلسطین و اراده ملت را بفروشند و نخواهند توانست خونهای جوشانی را که در رگ های مردان و زنان فلسطینی در جریان است بفروشند. زیرا ملت فلسطین ملتی آزاده و قیام کننده است و در همه مراحل علیه اشغالگری های اسرائیل مقاومت خواهد کرد.

وی تاکید کرد: ملت فلسطین باید شرایط انتفاضه جدیدی را علیه اسرائیل ایجاد کند. باید همه ملت فلسطین در دفاع از کشورشان سهیم باشند. ما نباید منتظر بمانیم تا مسجد الاقصی ویران یا اینکه یهودی سازی شود ما هیچگاه تقسیم مسجد الاقصی را نمی پذیریم. زیرا صهیونیستها، جنایتکار و نجس هستند و نمی گذاریم وارد مسجد الاقصی شوند و مسجد الاقصی خط قرمز ماست؛ بنابراین مقاومت هر کس را که بر مسجد الاقصی تجاوز کند خواهد سوزاند، ما می توانیم مقاومت کنیم.

حماس خواستار بسیج عمومی برای دفاع از مسجد الاقصی شد

جنبش مقاومت اسلامی فلسطین، حماس، در فلسطین هم امروز با صدور بیانیه ای با هدف دفاع از مسجد الاقصی خواستار بسیج عمومی شد.

این بیانیه در پاسخ به درخواست گروهی با عنوان« سازمان امنای هیکل(هیکل ادعایی سلیمان)» برای برگزاری راهپیمایی و تجمع در مسجد الاقصی صادر شده است.

گروه موسوم به سازمان امنای هیکل، زمان این تجمع را روز دوشنبه همزمان با آغاز عید فصح یهودیان و نام تجمع را «قربانیان هیکل» گذاشته است.

این جنبش با صدور بیانیه ای هتک حرمت مسجد الاقصی را جنایت و اقدامی ماجراجویانه علیه احساسات مسلمانان جهان دانست و گفت: شهرک نشینان در سایه سکوت مجامع بین المللی گستاخ تر شده اند در نتیجه شرایط اقتضا می کند برای حمایت از مقدسات، اقدامی مردمی انجام دهیم و برای دفاع از مسجد الاقصی بسیج شویم.

در این بیانیه از تشکیلات خودگردان فلسطین خواسته شد در واکنش به آنچه که این روزها بر سر مسجد الاقصی می آید و در پاسخ به تجاوزات هر روزه به این مکان مقدس به سرعت مذاکرات با اسرائیل را متوقف کند.

وزیر  کابینه نتانیاهو:تکلیف مذاکرات و آزادی اسرا پس از عید فصح مشخص می شود

این در حالی است که عضو کابینه بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی، اعلام کرد تکلیف مرحله چهارم آزادی اسرا و همچنین سرنوشت مذاکرات صلح، پس از عید فصح (پاک) یهودیان مشخص می شود.

این عضو کابینه که از او به عنوان وزیر عالی یاد شد گفت: در روزهای اخیر موضوع مذاکره با طرف فلسطینی در کابینه مطرح نشده است، این امر بیش از هر چیز به دلیل نظرات متناقضی است که وزرا درباره آن دارند.

اظهارات این وزیر کابینه تاییدی بر تهدیدهای «نفتالی بنت»، وزیر اقتصاد کابینه نتانیاهو است که گفته است اگر شهرک سازی متوقف شود یا مرحله چهارم و اخیر آزادی بخشی از اسرای فلسطینی اجرا شود از ائتلاف حاکم خارج می شود.

البته این وزیر از نفتالی بنت انتقاد کرده و گفته است: او اطلاعی از واقعیت مذاکرات ندارد به همین منظور معتقد است موضوع اسرا از دستور کار مذاکرات خارج شده است.

منابع نزدیک به این وزیر کابینه اعلام کردند اگر نفتالی بنت در تهدید خود جدی باشد و با آزادی بخشی از اسرا یا توقف شهرک سازی از کابینه ائتلافی خارج شود خریداری در کابینه نخواهد داشت زیرا در برابر تهدیدهای او تهدیدهای دیگری نیز علیه نتانیاهو وجود دارد. 

انتهای پیام/.
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها