امروز : چهارشنبه ۱ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 August 22
۰۳:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 76565
تاریخ انتشار: ۲۵ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 43
به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، عبدالمالک سلال رئیس ستاد انتخابات الجزایر گفت که عبدالعزیز بوتفلیقه از بیماری سکته مغزی که سال گذشته به آن ...

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، عبدالمالک سلال رئیس ستاد انتخابات الجزایر گفت که عبدالعزیز بوتفلیقه از بیماری سکته مغزی که سال گذشته به آن مبتلا شد بهبود یافته و حالش خوب است و این امر کافی است تا وی پس از انتخابات هفدهم آوریل هم در قدرت بماند.

بوتفلیقه 77 ساله که از کهنه سربازان جنگ آزادسازی الجزایر است در انتخابات پنجشنبه هفته جاری با رقیب جدی که خطری برای انتخاب مجدد وی باشد روبه رو نیست اما خود شخصا هم در مبارزات انتخاباتی مشارکتی ندارد و از زمان بیماری به ندرت در ملا عام ظاهر شده است.

رویترز نوشت: سوال هایی مربوط به سلامت بوتفلیقه و ثبات الجزایر برای دولت های غربی بسیار اساسی است زیرا الجزایر را شریکی در مبارزه با افراط گرایی در منطقه مغرب عربی و منبع ثابتی برای تامین گاز اروپا می دانند.

سلال که از سمت خود در نخست وزیری الجزایر استعفا داده تا ریاست ستاد انتخابات بوتفلیقه را برعهده بگیرد گفت: رئیس جمهور می خواهد در صورت پیروزی در انتخابات اصلاحاتی را در قانون اساس ایجاد کند تا دموکراسی در الجزایر تقویت شود، برای دوره های ریاست جمهوری هم محدودیت می گذارد و به احزاب معارض هم قدرت بیش تری خواهد داد.

سلال گفت: بوتفلیقه برای انجام مسئولیت خود در سلامت به سر می برد، من هر روز با وی گفت وگو می کنم، وی مبارزات انتخاباتی را پیگیر است و اصلا بیمار نیست.

بوتفلیقه سال گذشته در پی ابتلا به سکته مغزی سه ماه در بیمارستانی در پاریس بستری بود و دیروز شنبه هم با وزیر خارجه اسپانیا در تلویزیون ظاهر شد.

پیش از این هم در ماه جاری یک بار در دیدار با جان کری، وزیر خارجه آمریکا که برای بررسی همکاری های امنیتی دوجانبه به الجزیره سفر کرده بود در تلویزیون ظاهر شد.

رویترز نوشت: بیش تر ناظران معتقدند بوتفلیقه با توجه به حمایتی که از حزب قدرتمند جبهه آزادی بخش ملی حاکم بر الجزایر برخوردار است، حزبی که از زمان استقلال الجزایر از فرانسه بر حیات سیاسی این کشور حکومت می کند، با چالشی جدی در رقابت با پنج نامزد دیگر روبه رو نیست.

انتهای پیام/.

 

 
برچسب ها:
آخرین اخبار