امروز : پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶ - 2017 March 30
۱۶:۱۷
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 7657
تاریخ انتشار: ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۱۱
تعداد بازدید: 88
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از بجنورد به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی، علی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از بجنورد به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی، علی کاظمی با توجه فرا رسیدن روز جهانی موزه‌ها و هفته میراث فرهنگی اظهار کرد: این اداره کل برای 25 تا 28 اردیبهشت ماه برنامه‌های متنوعی در نظر گرفته است.

وی در ادامه عناوین این هفته را برشمرد و افزود: 25 تا 28 اردیبهشت ماه جشنواره و نمایشگاه میراث فرهنگی در کاخ موزه سعدآباد برگزار می‌شود که استان خراسان شمالی نیز در سه غرفه شامل غرفه میراث فرهنگی، غرفه فرصت‌های سرمایه‌گذاری و صنایع‌دستی، غرفه مشاور و برپایی سیاه چادر در این جشنواره شرکت خواهد داشت.

کاظمی تصریح کرد: در 28 اردیبهشت نیز موسیقی سنتی اقوام خراسان‌شمالی در این مراسم فرهنگی برگزار و بسته‌های فرهنگی نیز در بین عموم توزیع خواهد شد.

مدیرکل میراث فرهنگی استان خراسان شمالی گفت: به همین مناسبت برنامه‌های چون کارگاه آموزش عکاسی، کارگاه آموزش عمومی باستان شناسی و مسابقه اسکیس نیز در استان برگزار می‌شود.

وی افزود: در 25 اردیبهشت ماه در مجموعه فرهنگی، تاریخی مفخم نمایشگاهی برپا می‌شود که در آن یافته‌های حاصل از کاوشش های اخیر در آن به نمایش گذاشته خواهد شد.

کاظمی همچنین از برگزاری تور یک روزه داخل استان و مراسم تجلیل از فعالان میراث فرهنگی در تاریخ 27 و28 اردیبهشت خبر داد و گفت: به همین منظور از فعالان حوزه میراث فرهنگی و انجمن‌های برتر تجلیل و در پایان به برگزیدگان مسابقه اسکیس جوایزی اهدا می شود.
انتهای پیام/63001/غ/پ3003
برچسب ها:
آخرین اخبار