امروز : شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 24
۱۱:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 76570
تاریخ انتشار: ۲۵ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 55
به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، عبدالله الثنی نخست وزیر لیبی که از طرف کنگره ملی این کشور در هشتم آوریل مامور تشکیل کابینه جدید شده ...

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، عبدالله الثنی نخست وزیر لیبی که از طرف کنگره ملی این کشور در هشتم آوریل مامور تشکیل کابینه جدید شده بود، امروز یکشنبه در بیانیه ای از انجام این ماموریت انصراف داد.

الثنی که دیروز شنبه به همراه اعضای خانواده اش هدف سوء قصد قرار گرفته بود در این بیانیه از ادامه انجام وظیفه به عنوان نخست وزیر دولت لیبی عذرخواهی کرد اما افزود تا تعیین نخست وزیر جدید به کار خود ادامه خواهد داد.

وی افزود: نمی توانم بپذیرم که به علت این سمت عامل درگیری بین لیبیایی ها باشم.

وی تاکید کرد:سوء قصدی که علیه من صورت گرفت مردم بیگناه یک منطقه مسکونی را وحشت زده کرد و زندگی برخی را به مخاطره انداخت.

الثنی در این بیانیه که برای کنگره ملی لیبی ارسال کرده جزئیات بیشتری درباره جریان سوء قصد ارائه نکرده است اما یک منبع در دولت لیبی گفت این حمله در مسیر فرودگاه طرابلس رخ داد و هیچ تلفاتی نداشته است.

کنگره ملی لیبی ، عالی ترین نهاد سیاسی در لیبی 11 مارس پس از مدت ها اختلاف بین مقامات اجرایی و قانون گذاری این کشور عبدالله عبدالرحمن الثنی را به جای علی زیدان به عنوان نخست وزیر جدید لیبی معرفی کرد.

کنگره ملی هشتم آوریل الثنی را در این سمت تثبیت و وی را برای تشکیل کابینه در مدت یک هفته مامور کرد اما برخی از نمایندگان به این تصمیم اعتراض کردند و گفتند نخست وزیر جدید، تعداد آرای مورد نظر را کسب نکرده است.

سخنگوی نخست وزیر مستعفی لیبی نیز تاکید کرد که دلیل ناکامی الثنی در تشکیل کابینه جدید کشمکش بین احزاب سیاسی بر سر اعضای جدید کابینه بوده است.

انتهای پیام/.
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها