امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۲۲:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 76583
تاریخ انتشار: ۲۵ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 99
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از جنوب استان تهران، سخن‌سرایی یا همان سخن‌وری از گذشته تا به امروز به‌عنوان یکی از ارکان‌های ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از جنوب استان تهران، سخن‌سرایی یا همان سخن‌وری از گذشته تا به امروز به‌عنوان یکی از ارکان‌های اصلی در نظم‌دهی به امور ارتباطات مردمی مورد استفاده قرار می‌گرفته و در تمامی محافل برای پیشبرد اهداف نقش موثری ایفا می‌کرده است.

افرادی که در این زمینه دارای مهارت و شگردی خاص بوده‌اند، در تمامی مراحل موفق بوده و در حداقل زمان ممکن خواسته‌های آنان اجابت شده یا به نسبت به موفقیت‌های چشمگیری دست پیدا می‌کرده‌اند.

این امر در زمان حال نقش بی‌بدیلی در امور ایفا می‌کند تا جایی که به‌عنوان یکی از حربه‌های کارآمد مورد استفاده قرار می‌گیرد.

متاسفانه در کشورمان کمتر به امر سخن‌وری یا تقویت فن بیان بها داده می‌شود و این امر تنها ذاتی بوده و در کمتر موارد به صورت اکتسابی در افراد مشاهده می‌شود.

بر این اساس نظام آموزشی در کشورمان باید تدابیری در این خصوص اندیشه کند تا با ایجاد راهکارهای مناسب و برگزاری کلاس‌های آموزشی در ارتقای سطح گفتمان تحول عظیم و شگرف ایجاد کند.

هرچند برخی نهادهای آموزشی در این راه گام برداشته‌اند، ولی همدلی و حمایت از این امر مهم باید در دستور کار قرار گیرد تا بتوان شاهد بروز موفقیت در این مهم بود.

دانشگاه شریف در یک اقدام جالب و پسندیده اقدام به طراحی مسابقه سراسری سخنرانی شریف با عنوان «سخن سواران» کرده که باید اشاره داشت نایب دبیری این جشنواره کشوری را یک ورامینی به نام ونوس هادیان برعهده دارد.

وی با اشاره به اینکه برای دومین بار مقرر شده مسابقه‌ای تحت عنوان سخن سواران برگزار شود به خبرنگار فارس در جنوب تهران گفت: دانشگاه شریف سال گذشته اقدام به برپایی مسابقه سخن سواران کرد که با استقبال خوبی از سوی دانشجویان همراه شد.

هادیان افزود: بعد از فراخوان، علاقمندان آثار خود را به دبیرخانه ارجاع دادند که در معرض داوری اساتید مجربی همچون رامبد جوان، استاد نصراله مدقالچی، علیرضا شیری، علیرضا فیض‌بخش، مجید دهبیدی‌پور، مجید محمودی مظفر و محمد پیام بهرام‌پور که همگی از افراد صاحب نام در این عرصه می‌باشند قرار گرفت و برترین‌ها معرفی شدند.

نایب دبیر جشنواره سخن سواران ادامه داد: بعد از داوری آثار، برترین‌ها شناخته و معرفی شدند که در پایان علی گروسیان، محمد حافظی‌نژاد و نوشین خطیب عنوان‌های اول تا سوم را به خود اختصاص دادند.

هادیان اشاره داشت: با توجه به حضور چشمگیر علاقمندان، مقرر شد دومین جشنواره را به صورت کشوری پایه‌ریزی کنیم که در این خصوص و با همکاری مرکز توسعه کارآفرینی زنان دانشگاه شریف، مرکز کارآفرینی شریف و دانشکده مدیریت و اقتصاد شریف که در دور اول نیز از عوامل اصلی اجرای جشنواره بودند، مرحله دوم را در دستور کار قرار دادند.

وی گفت: در حال حاضر فراخوان ارائه شده و علاقمندان می‌توانند آثار خود را به دبیرخانه جشنواره که واقع در دانشگاه صنعتی شریف است تحویل کنند و از طریق سایت www.sokhansavaran.ir  از مراحل اجرایی جشنواره باخبر شوند.

نایب دبیر جشنواره افزود: افراد می‌بایست آثار خود را به صورت یک فایل 3 دقیقه‌ای با انتخاب موضوع آزاد که در یک سی.دی ضبط خواهد شد تا 20 اردیبهشت ماه به دبیرخانه ارجاع دهند که در این خصوص فن بیان و موضوع انتخابی در انتخاب برترین‌ها بیشترین امتیاز را در پی خواهد داشت.   

هادیان اظهار داشت: اختتامیه روز پنج‌شنبه 25 اردیبهشت ماه سال‌جاری و در روز بزرگداشت حکیم دانشمند فردوسی، در محل سالن اجتماعات دانشگاه شریف برگزار خواهد شد.

وی همچنین گفت: در نظر داریم برای پربار کردن این جشنواره مسابقه طراحی المان گرافیکی سخن سواران را به اجرا در آوریم و افرادی که بتوانند بهترین‌ها را از دید داوران ارائه دهند معرفی و جوایز نفیسی به آنان اهدا شود.

دبیر اجرایی جشنواره المان‌ها در ادامه افزود: این مسابقه در سه حوزه طراحی پوستر، طراحی لوگو و کاراکتر با موضوع مسابقه سخن سواران برگزار و اختتامیه آن همزمان با جشنواره سخن سواران برگزار می‌شود.

هادیان در پایان گفت: مسابقه‌های فوق در سطح کشوری پایه‌ریزی شده و علاقمندان می‌توانند از هر نقطه کشور در این دو جشنواره شرکت و آثار خود را ارائه دهند.

انتهای پیام/2462/س40/ف4004
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها