امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۱۱:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 76591
تاریخ انتشار: ۲۵ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 49
رحمت امینی نویسنده، کارگردان و مدرس دانشگاه در گفت‌وگو با خبرنگار تئاتر فارس از قطعی شدن اجرای نمایش «جیجک علیشاه» خبرداد  گفت: طی رایزنی‌هایی که ...

رحمت امینی نویسنده، کارگردان و مدرس دانشگاه در گفت‌وگو با خبرنگار تئاتر فارس از قطعی شدن اجرای نمایش «جیجک علیشاه» خبرداد  گفت: طی رایزنی‌هایی که مدیر تماشاخانه سنگلج داشتم قرار شد تا این نمایش اواخر شهریور ماه یا اوایل مهر ماه در این مجموعه به روی صحنه برود.

وی افزود: با توجه به تجربیاتی که در اجراخوانی جشنواره آئینی سنتی بدست آوردیم، در اجرای صحنه‌ای نمایش «جیجک علیشاه» تعداد بازیگران کاهش پیدا خواهد کرد و تاکید و توجه بر روی کیفیت در اجرا قرار خواهد گرفت.

کارگردان نمایش «جیجک علیشاه» از دراماتورژی این نمایشنامه توسط یکی از نویسندگان مطرح تئاتر خبرداد و گفت: قصد دارم شرایطی را فراهم سازم تا هنرمندی همچون نغمه ثمینی و یا حسین کیانی این نمایشنامه را مورد بازنویسی و دراماتورژی قرار دهد.

به گزارش فارس،‌ امینی پیش از این «جیجک علیشاه» را در جشنواره آئینی سنتی با حضور مسعود میرطاهری، امیر کربلایی‌زاده، بهروز کاظمی، فرزین محدث، محمد الله‌دادی، آرزو افشار، علیرضا مهران، مهدی فریضه، حمید رحیمی، علی فرجام‌فر و ... اجراخوانی کرد.

نمایشنامه «جیجک علیشاه» یا «اوضاع دربار قاجار» نوشته ذبیح بهروز است که در سال 1301 نوشته شده است،‌ این متن 91 ساله ایرانی کمدی است و از جمله متنوی است که تلفیق تئاتر و نمایش ایرانی محسوب می‌شود. 
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار