امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۰۳:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 76592
تاریخ انتشار: ۲۵ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 67
به گزارش خبرنگار فرهنگی فارس،‌ گروه عکاسان و مستندسازانی که در یک سفر جهادی به منطقه بحران زده‌ی سیستان رفته‌اند، خواهان اقدام عاجل دولت در تبدیل این ...

به گزارش خبرنگار فرهنگی فارس،‌ گروه عکاسان و مستندسازانی که در یک سفر جهادی به منطقه بحران زده‌ی سیستان رفته‌اند، خواهان اقدام عاجل دولت در تبدیل این سیستان به منطقه آزاد تجاری و صنعتی شدند تا کسب و کار تعطیل شده‌ی مردم این منطقه دوباره جان بگیرد و فرصت اجرای برنامه‌های میان مدت و کوتاه مدت خروج این منطقه از شرایط بحران فراهم شود.
 


عکس از صابر قاض

این گروه در متنی که به خبرگزاری‌ فارس ارسال کرده‌اند، خطاب به رئیس جمهور نوشتند:

جناب آقای روحانی؛ ما خواهان ایجاد منطقه ی آزاد تجاری و صنعتی در سیستان هستیم. می‌ دانید چرا؟

چون سیستان مانند بیماری است که نیاز عاجل به احیا دارد تا فرصت درمان آن فراهم شود. احیای سیستان تنها با تبدیل آن به منطقه‌ی آزاد تجاری و صنعتی امکان‌پذیر است که کسب‌وکار خُرد مردم به راه افتد و امکان سرمایه‌گذاری‌های کلان تجاری و صنعتی، از جمله انرژی‌های نو فراهم شود.

تجارت آزاد و آزادی تجارت، سبب رویش جوانه‌ی امید در دل مردم سیستان خواهد شد.

هامون خشکیده است و امیدی به احیای آن نیست؛ تثبیت ریزگردها و ایجاد پوشش گیاهی بستر دریا هم زمان زیادی می‌طلبد.

کشاورزی نفس‌های آخرش را می‌کشد و مهندسی منابع آب و ایجاد سیستم‌های آبیاری علمی و تاسیس گلخانه‌های صنعتی، هم بستگی به انجام مطالعات علمی دقیق دارد و هم به تجمیع اراضی کوچک کشاورزی که سال‌ها زمان می‌برد و اگر منتظر تحقق آن باشیم، در خوشبینانه‌ترین حالت، اگر همین فردا شروع شود و ثبات مدیریتی برقرار باشد، ‌شاید بیش از ده سال طول بکشد.
اما فاجعه ده سال صبر نخواهد کرد!
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها