امروز : دوشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 20
۲۱:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 76598
تاریخ انتشار: ۲۵ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 52
مرضیه محمدزاده، نویسنده ادبیات بزرگسالان در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، بیان داشت: مجموعه دو جلدی ...

مرضیه محمدزاده، نویسنده ادبیات بزرگسالان در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، بیان داشت: مجموعه دو جلدی «دانشنامه شعرهای عاشورایی» به زودی از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی منتشر و در بیست و هفتمین نمایشگاه کتاب تهران روانه بازار نشر می‌شود.

به گفته وی، مجموعه دو جلدی «دانشنامه شعرهای عاشورایی» به تحلیل اشعار شعرای قرن چهارم هجری تا معاصر می‌پردازد.

محمدزاده ادامه داد: کتاب دیگری که از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی منتشر شده و به نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران خواهد رسید، می‌توان به  کتاب «زنان پیامبر اکرم (ص) و زنان با پیامبر اکرم (ص)»، اشاره کرد که این کتاب تحلیلی _ تاریخی بوده و درباره مادر، دایه، زنان پیامبر اکرم (ص)، دختران و زنان اصحاب پیامبر که زنان مهاجرین و انصار بودند، است.

وی افزود: کتاب «زنان پیامبر اکرم (ص) و زنان با پیامبر اکرم (ص)» دربرگرفته از زندگانی زنانی است که پیرامون حضرت بودند و در واقع ارتباطی که پیامبر با آنها داشت، مربوط می‌شود.

این نویسنده گفت: به زودی کتابی با عنوان «فرزندان امام حسین (ع)» از سوی انتشارات «امیر کبیر» به چاپ خواهد ‌رسید که مضمون آن هم همان طور که از عنوان آن مشخص است به فرزندان آن حضرت و تحلیل زندگی هر یک از آنها، اختصاص دارد.

وی اضافه کرد: به زودی سه عنوان کتاب نیز توسط انتشارات «دلیل ما» به چاپ خواهد رسید که کتاب نخست به زندگینامه امام جعفر صادق (ع) به نام «جعفر بن محمد (ع)، امام صادق» مربوط می‌شود که در دو فصل جداگانه که فصل نخست دربرگیرنده زندگانی تاریخی و فصل دیگر درباره زندگینامه معرفتی این امام همان بوده، به نگارش درآمده است.

محمدزاده ادامه داد: کتاب «حسن بن علی (ع)، امام عسگری» نام دوم کتابم است که این کتاب هم در دو فصل جداگانه که فصل نخست دربرگیرنده زندگانی تاریخی و فصل دیگر درباره زندگینامه معرفتی این امام، در بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، روانه بازار نشر می‌شود.

وی درباره کتاب «دریای تشنه»، افزود: این کتاب نیز به زندگانی حضرت ابوالفضل العباس (ع) با نگاهی به حوادث زندگی این حضرت از بدو تولد تا شهادتشان، مربوط می‌شود که در نمایشگاه کتاب تهران به مخاطبان این عرصه، ارائه می‌شود.

بر اساس این گزارش، مرضیه محمدزاده متولد 1337 در اهواز و دارای مدرک تحصیلی دکتری در رشته مردم‌شناسی است که تاکنون بیش از 12 عنوان کتاب از این نویسنده با عناوینی نظیر «دانشنامه شعر عاشورایی»، «حسین بن علی (ع)، امام شهدا»، «حسن بن علی (ع)، امام مصلح»، «علی بن موسی (ع)، امام رضا»، «محمد بن علی (ع)، امام جواد»، «علی بن الحسین (ع)، امام سجاد»، «حقیقت توبه»، «اُم سلمه و نقش او در تاریخ اسلام»، «عاشورا در شعر معاصر و فرهنگ عامه»، «شهیدان جاوید»، «دوزخیان جاوید»، «بانوی آفتاب» است.

هم‌اکنون مرضیه محمدزاده در دانشنامه جهان اسلام و دایرةالمعارف تشیع به نگارش مقاله می‌پردازد.
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها