امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۲:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 76599
تاریخ انتشار: ۲۵ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 28
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم به نقل از روابط عمومی مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران، مرتضی کرامتی با اشاره به اینکه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم به نقل از روابط عمومی مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران، مرتضی کرامتی با اشاره به اینکه طرح تهیه این آثار قرآنی در هم‌اندیشی پژوهشگران برتر قرآنی حوزه‌های علمیه خواهران ارائه گشت، اظهار داشت: موضوعات این آثار قرآنی مسائل زنان نظیر مشارکت سیاسی زنان، خانواده و تربیت نظیر خانواده از منظر قرآن و فمینیسم، مباحث فرهنگی نظیر اخلاق شهروندی، علوم قرآنی نظیر چیستی تاویل در قرآن و... را شامل می‌شود.

وی با بیان اینکه از میان این آثار قرآنی 100 اثر برتر به تدریج منتشر خواهد شد افزود: تلاش می‌کنیم تعدادی از این آثار تا برپایی نمایشگاه قرآن چاپ و منتشر شوند.

مسئول تامین منابع پژوهشی حوزه‌های علمیه خواهران تعداد صفحات هر یک از آثار قرآنی حوزه‌های علمیه خواهران را به صورت متوسط در قطع رحلی جیبی 120 صفحه ذکر کرد.

وی یادآور شد: چکیده این آثار قرآنی با عنوان رواق نور تهیه و آماده شده است و در صورت تامین اعتبار در سال جاری در 155 صفحه منتشر خواهد شد.

کرامتی با اشاره به روند تهیه آثار قرآنی طلاب خواهر اظهار داشت: در زمان برگزاری هم‌اندیشی پژوهشگران برتر قرآنی حوزه‌های علمیه خواهران در سال 91، طرح تهیه آثار قرآنی ارائه و تعدادی از طلاب برای مشارکت در آن اعلام آمادگی کردند.

وی اظهار داشت: پس از انتخاب موضوع و ارائه طرح‌نامه از سوی طلاب، این طرح‌نامه‌ها ارزیابی شدند و اشکالات آن به منظور اصلاح به نویسندگان اعلام شد و پس از رفع اشکال، نگارش طرح‌های تایید شده آغاز شد.

مسئول تامین منابع پژوهشی حوزه‌های علمیه خواهران با اشاره به اینکه از میان 170 طرح اولیه ارائه شده، نگارش 140 طرح به تصویب رسید یادآور شد: پس از نگارش، تمام آثار ارزیابی تفصیلی شدند و اشکالات آثار در قالب کارنمای ارزیابی برای نویسندگان ارسال شد. در نهایت مولفین، آثار خود را اصلاح کردند و اکنون حدود 130 اثر از آثار مورد اشاره، واصل شده است که برخی از آنها قبلا در نمایشگاه‌های داخلی در معرض دید مسئولین قرار گرفته است.

وی با اشاره به اینکه مرکز نشر هاجر برای انتشار این آثار اعلام آمادگی کرده است گفت: این آثار به تدریج و پس از ویرایش و انجام امور فنی منتشر خواهند شد و در اختیار علاقه‌مندان قرار خواهند گرفت.

کرامتی گفت: تلاش طلاب خواهر بر این بوده است که موضوع‌های کاربردی و نوپدید را در عرصه قرآنی واکاوی و بازخوانی کنند و حاصل پژوهانه خود را به منظور عطف توجه به قرآن، تقدیم ره‌پویان قرآن کنند.
انتهای پیام/2258/ل
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها