امروز : چهارشنبه ۴ مهر ۱۳۹۷ - 2018 September 26
۱۴:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 766
تاریخ انتشار: ۲۲ فروردین ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۴۴
تعداد بازدید: 491
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس در دوشنبه، دادگاهی در شمال تاجیکستان یک ساکن منطقه استروشن را به جرم همدستی با گروه ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس در دوشنبه، دادگاهی در شمال تاجیکستان یک ساکن منطقه استروشن را به جرم همدستی با گروه محمود خدای‌بردیف سرهنگ شورشی تاجیک به 17 سال حبس محکوم کرد.

دادگاه ناحیه «شهرستان» چند روز قبل «حسن دادابایف» ساکن 28 ساله شهر استروشن را به جرم همکاری با گروه سرهنگ شورشی محمود خدای‌بردیف به 17 سال زندان و مصادره اموال محکوم کرد.

به گفته دادگاه, این فرد در سال 2002 به طور پیوسته در پایگاه‌های این گروه در قلمرو ازبکستان آموزش نظامی دیده‌ و ساکنان منطقه را به وارد شدن در این گروه آشوب‌گر دعوت می‌کرد.

دادگاه، حسن دادابایف را بر طبق بند 6 قانون جنایی تاجیکستان برای تشکیل واحد‌های نظامی، تشکیل اتحاد جنایی، عبور غیرقانونی از مرز، خیانت به وطن و تلاش برای غصب حکومت به زور، گناهکار دانست.

در سال 2010 دادگاه، مادر حسن دادابایف را نیز به جرم همکاری با گروه خدای‌بردیف به 17 سال زندان محکوم کرد و به دنبال وی پسرش حسن نیز اینک زندانی شد.

گروه سرهنگ شورشی محمود خدای‌بردیف تابستان سال 1998 از خاک ازبکستان به «خجند» به طور مسلحانه حمله و ده‌ها نفر را کشته و  مجروح کرد.

کارشناسان در مورد گروه محمود خدای‌بردیف اذعان می‌کنند که این گروه عملا به بازیچه‌ای در دست حکومت ازبکستان تبدیل شده است به طوری که مقامات ازبک از آنها برای سرکوب معترضین داخلی (تظاهرکنندگان «اندیجان» در سال 2005) و همچنین فشار بر تاجیکستان بهره‌برداری می‌کنند.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها