امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۱:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 76601
تاریخ انتشار: ۲۵ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 28
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سرپرست موسسه آموزش عالی علمی-کاربردی فرهنگ و هنر با اعلام این خبر اظهار داشت: این جشنواره به ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سرپرست موسسه آموزش عالی علمی-کاربردی فرهنگ و هنر با اعلام این خبر اظهار داشت: این جشنواره به صورت غیر رقابتی و ویژه دانشجویان مراکز علمی-کاربردی فرهنگ و هنر شهر تهران خواهد بود.

حمید شاه آبادی با بیان اینکه جشنواره «بانوی آفتاب» در رشته‌های مختلف هنری برگزار می‌شود گفت: در این جشنواره دانشجویان به خلق اثر با موضوع های مرتبط به حضرت فاطمه(س)، عفاف و حجاب و مقام زن و مادر می‌پردازند.

مشاور هنری وزیر ارشاد تصریح کرد: در جمع دانشجویان ما استعدادهای زیادی وجود دارد که در شاخه های مختلف هنری ظهور و بروز یافته اند. از طرف دیگر ما با جمع دانشجویانی همراه هستیم که عشق و علاقه وافری به خاندان اهل بیت (ع) به ویژه حضرت فاطمه زهرا (س) و همینطور تعلق خاطر به آرمان های انقلاب اسلامی و دیدگاه های امام (ره) به عنوان مبدا و مبدع انقلاب اسلامی دارند.

شاه آبادی افزود: این دو در کنار هم باید فرصت‌هایی برای تجلی و حضور پیدا کنند. یعنی از یک سو دانشجو باید فرصت بروز تعلقات قلبی خود را در ساحت دین داشته باشد و از سوی دیگر فرصتی یابد تا آموخته های هنری خود را به اجرا بگذارد، بنابراین ایام و مناسبت ها برای ما امکانی هستند تا زمینه شکوفایی را برای استعدادها و ظرفیت های مراکز فراهم کنیم.

وی ادامه داد: گاهی این کارها در قالب ماموریت‌های طولانی مدت، به نحو رقابتی صورت می‌گیرد ولی جشنواره «بانوی آفتاب» که به صورت غیر رقابتی برگزار ‌می‌شود به نوعی یک مانور برای نشان دادن اقتدار فرهنگی و هنری مراکز علمی-کاربردی فرهنگ و هنر است.

شاه آبادی در خصوص اهداف برگزاری جشنواره «بانوی آفتاب» با بیان اینکه برگزاری این جشنواره هم برای خود دانشجو ارزشمند است و هم برای سایرین که کار را می بینند یک الگوی رفتاری فراهم می کند خاطرنشان ساخت: ما به عنوان موسسه آموزش عالی فرهنگ و هنر موظفیم که توانایی این موسسه را نشان بدهیم و مهمترین توانایی و قدرت ما ظرفیت نیروی انسانی ماست به همین دلیل تصمیم به ایجاد این جشنواره گرفتیم، به علاوه  جامعه نیز که می خواهد از نیروی کار استفاده کند در انتخاب همیشه نگاهش به خروجی این موسسه و مراکز علمی-کاربردی فرهنگ و هنر خواهد بود.

سرپرست موسسه آموزش عالی فرهنگ و هنر گفت: بازار کار پررقابت و بی رحم است و ما موظفیم سرمایه انسانی خود را عرضه کنیم و در رقابت فشرده، بستری برای دانش آموخته خودمان فراهم کنیم تا او نیز سهمی داشته باشد. از دیگر سو افرادی هم که در موقعیت انتخاب دانشگاه هستند با معرفی مراکز علمی- کاربردی قدرت انتخاب بیشتری خواهند داشت. 

مشاور وزیر ارشاد در خصوص علت غیررقابتی بودن جشنواره نیز گفت:  این جنس از کارها بدلیل تنوع رشته ای بالا امکان رقابت نزدیک به هم ندارند. در واقع تنوع رشته ای ما بالا است و فرصت حضور هم برای همه افراد یکسان نیست چون محور این جشنواره برگزاری کارگاه خلق آثار هنری است و باید خود هنرمند حضور داشته باشد و طبیعی است که حضور خود هنرمند برای دانشجوی شهرستانی یکسان نیست.

وی ادامه داد: از طرفی ما دانشجویانمان را به حوزه کاربردی سوق می دهیم. ما نباید انحصار جشنواره را در رقابتی بودن بدانیم. اصولا در رقابت نگاه دل فراموش می شود یعنی پارامترها و شاخصه ها غیر از مکنونات قلبی هم وارد کار می شود در حالیکه اگر غیررقابتی باشد قرار است که یک شخص به موضوعات مرتبط با حضرت زهرا (س) توجه کند و گاهی این حرکت در یک کار کم زمان صورت می گیرد.

گفتنی است جشنواره دانشجویی «بانوی آفتاب» یک شنبه 31 فروردین همزمان با ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) در فرهنگسرای ارسباران برگزار می شود.
 
  انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها