امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۲۰:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 76603
تاریخ انتشار: ۲۵ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 47
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، اولین محموله کتاب‌های خارجی بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران وارد مصلی بزرگ امام ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، اولین محموله کتاب‌های خارجی بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران وارد مصلی بزرگ امام خمینی(ره) شد.

این محموله کتاب از کشورهای اروپایی و عربی به نمایشگاه کتاب تهران ارسال شده است. کتاب‌های ارسال شده از کشورهای اروپایی در حوزه‌های فنی، مهندسی، پزشکی، علوم انسانی و... و کتاب‌های عربی نیز در موضوعات دین، اسلام ، تشیع و... هستند.

کتاب‌های اروپایی از کشورهای انگلیس، آلمان، فرانسه، ایتالیا، اسپانیا، بلژیک، هلند، کشورهای حوزه اسکاندیناوی و... به نمایشگاه متاب تهران ارسال شدند.

در بخش کتاب‌های عربی نیز آثاری از کشورهای لبنان، سوریه، مصر، کویت، عمان و... در انبار کتاب‌های بخش بین‌الملل نمایشگاه تخلیه شدند.

* یک نماینده مجلس: نمایشگاه دائمی کتاب سبب انس مردم با کتاب می شود

«سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی» سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با ستاد اطلاع‌رسانی بیست‌وهفتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، با بیان این که برگزاری رویدادی چون نمایشگاه اتفاق خوب و پسندیده‌ای در جامعه است، اظهار کرد: به اعتقاد من این رویداد فرصتی است برای علاقه‌مندان به کتاب و کتاب‎خوانی، گسترش مطالعه در جامعه و تعامل ارتباط میان مردم و ناشران.

وی افزود: سالیان سال است که نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران برگزار می‌شود و مقام معظم رهبری وقت می‌گذارند و از این رویداد بازدید می‌کنند و این نشان از توجه و علاقه ایشان به کتاب است.

قاضی‌زاده با بیان این که نمایشگاه کتاب بهتر است دائمی و در طول سال برگزار شود، گفت: به اعتقاد من در صورت دائمی بودن نمایشگاه، ضمن این که تعامل میان گروه‌های مختلف دائمی خواهد بود، ارتباط مستمر مردم با کتاب شکل می‌گیرد و از ازدحام شدید نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران کاسته می‌شود و مردم فرصت اطلاع و خرید کتاب‌ را در یک زمان محدود از دست نمی دهند.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی معتقد است حضور افراد از قشرهای مختلف و سراسر کشور نشان از اهمیت این رویداد برای مردم دارد.

* خدمات تاکسیرانی شهر تهران در نمایشگاه کتاب

«محمدرضا اکبری» جانشین امور مناطق سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران در این باره گفت: این سازمان خدمات خود را در چند مرحله به بازدیدکنندگان ارائه خواهد کرد که شامل حضور ون‌های رایگان در مصلی امام خمینی (ره)، ایستگاه‌های تاکسی تلفنی، افزایش ظرفیت خطوط اطراف محل برپایی نمایشگاه (اتوبان رسالت و خیابان شهید بهشتی) و هم‌چنین اختصاص خط ویژه سیدخندان-مصلی امام خمینی (ره) می‌شود.

وی افزود: بر اساس تجربه و سابقه حضور سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، خدمات به روال سال‌های گذشته ارائه خواهد شد و در صورت نیاز و با رایزنی با مسئولان اجرایی این رویداد فرهنگی، این خدمات، افزایش خواهد یافت.

اکبری هم‌چنین تاکید کرد این سازمان آمادگی دارد برای ارائه خدمات مطلوب‌تر به بازدیدکنندگان در انتخاب شرکت‌های تاکسی‌تلفنی حاضر در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، به مسئولان اجرایی این رویداد، مشاوره دهد.

* کاهش هزینه سایر بخش‌ها برای کمک به صنعت نشر

«ابوالفضل قناعتی» عضو کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران در گفت‌وگو با ستاد اطلاع‌رسانی بیست‌ و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، اظهار کرد: با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری که امسال را سال اقتصاد و فرهنگ معرفی کردند، دغدغه‌های ایشان در زمینه مسائل اقتصادی و فرهنگی، روشن است و نشان می‌دهد نظام جمهوری اسلامی ایران در این 2 حوزه خلاء و کمبودهایی دارد که باید برای رفع آن کوشید.

وی با بیان این که کتاب و کتاب‌خوانی یکی از حوزه‌هایی است که به حل مشکلات فرهنگی کمک می‌کند، گفت: اگر ما بستر کتاب‌خوانی مانند نمایشگاه کتاب، فروشگاه‌ها، قیمت مناسب و مسائلی از این دست را برای شهروندان ایجاد نکنیم، مردم نیز به این حوزه اقبالی نشان نخواهند داد.

به گفته این عضو شورای شهر تهران، مردم که در شرایط موجود، اغلب برای گذران زندگی دچار مشکلات اقتصادی هستند، نیاز به دسترسی کتاب‌هایی با قیمت مناسب دارند که بتوانند آن را تهیه کنند و این مهم نیز با کمک و اعطای یارانه و حمایت از ناشران و چاپخانه‌داران، اتفاق می‌افتد.

قناعتی با تاکید بر ضرورت عرضه کتاب خوب با قیمت مناسب در یک نمایشگاه حرفه‌ای، ادامه داد: فرهنگ کتاب‌خوانی می‌تواند به فرهنگ شهری و در نهایت رفع دغدغه‌های فرهنگی جامعه، کمک بسیاری کند.

وی معتقد است مسئولان دولتی باید حتی اگر شده از هزینه‌های بخش‌های دیگر بکاهند و یارانه مناسبی به بخش کتاب اختصاص دهند تا مردم بتوانند کتاب بخرند زیرا کتاب می‌تواند بر حل مشکلات رفتاری، سیاسی و اجتماعی تاثیر مثبتی بگذارد.

* اختصاص 6500 مترمربع بخش کودک‌ونوجوان/ اجرای غرفه‌ها آغاز شد

«عبدالعظیم فریدون» رئیس هیات مدیره انجمن ناشران کودک‌ونوجوان در این باره گفت: حدود 300 ناشر در بخش کودک‌ونوجوان نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران ثبت‌نام کرده‌اند و ما بر اساس کتاب‌های تولید شده ناشران از تاریخ 1 فروردین 89 تا 21 بهمن 92، متراژ هر ناشر را تعیین کرده‌ایم.

وی با بیان این که کمترین عناوین ارائه‌شده از سوی ناشران کودک‌ونوجوان 10 جلد است، افزود: متراژ در نظر گرفته شده برای این بخش 6500 مترمربع است که در سالن های 22، 23، 24 و 25 اجرا خواهد شد.

به گفته فریدون، کمترین متراژ ارائه‌شده در این بخش هفت و بیشتر متراژ نیز 550 متر مربع است و در کل چهار ناشر متراژ بیش از 100 متر در این بخش دریافت کرده‌اند.

مسئول بخش کودک‌ونوجوان بیست‌وهفتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با بیان این که به صورت کلی حدود 27 هزار کتاب از سوی ناشران کودک‌ونوجوان عرضه می‌شود، ادامه داد: اجرای غرفه‌های بخش کودک‌ونوجوان نیز از روز یکشنبه 24 فروردین آغاز می‌شود.

وی در پایان از رایزنی برای برپایی سرای اهل قلم کودک‌ونوجوان در سالن‌های کودک‌ونوجوان خبر داد و گفت: امیدوارم  امسال بتوانیم نشست‌های تخصصی را در بخش کودک‌ونوجوان برگزار کنیم.

* تحویل غرفه ناشران دانشگاهی تا اول اردیبهشت/ایستگاه‌های خدماتی در سالن‌های دانشگاهی

«شهروز گهواره‌ای» شهروز گهواره‌ای نایب رئیس انجمن فرهنگی ناشران کتاب دانشگاهی اظهار کرد: در این دوره بیش از 500 ناشر در بخش دانشگاهی ثبت‌نام کرده‌اند که قرار است در بیش از 450 غرفه در فضای 7000 متر مربع و در 9 سالن (از سالن 12 تا 21) نمایشگاه کتاب مستقر شوند.

وی با بیان این که جانمایی غرفه‌های بخش دانشگاهی بیست‌وهفتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در حال انجام است، گفت: در این دوره برای اولین بار و با هدف صرفه‌جویی در مصرف کاغذ، اطلاعات ناشران و همه مراحل ثبت‌نام به صورت اینترنتی انجام شد و هم‌چنان نیز ناشران می‌توانند فهرست کتاب‌های خود را برای نمایشگاه، در وب‌سایت انجمن ناشران دانشگاهی به‌روز کنند.

گهواره‌ای هم‌چنین از اختصاص خدمات ویژ در چند نقطه از بخش ناشران دانشگاهی در نمایشگاه کتاب خبر داد و افزود: در چند نقطه از فضای ناشران دانشگاهی، ایستگاه‌های خدماتی چون حضور نماینده مدیریت سالن، اطلاع‌رسانی، آتش‌نشانی، اورژانس و عابربانک با هدف رفاه حال ناشران و بازدیدکنندگان تعبیه خواهد شد.

وی از احتمال تحویل غرفه ناشران بخش دانشگاهی بیست‌وهفتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران تا اول اردیبهشت‌ خبر داد.

گهواره‌ای هم‌چنین کمترین متراژ ارائه شده در این بخش را شش و بیشترین را 120 متر اعلام کرد و از ناشران خواست پالت‌ و کپسول آتش‌نشانی برای جلوگیری از حدمات احتمالی چون آتش‌سوزی و یا تغییرات جوی و بارندگی را در غرفه‌های خود داشته باشند.

بیست‌وهفتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در روزهای 10 تا 20 اردیبهشت 1393 در مصلی بزرگ امام خمینی (ره) برگزار می‌شود.
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار