امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۰۴:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 76608
تاریخ انتشار: ۲۵ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 136
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در بخشی از این نمایشگاه، آثار نقاشی روی شیشه زنان هرمزی با استفاده از خاک‌های رنگی جزیره هرمز ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در بخشی از این نمایشگاه، آثار نقاشی روی شیشه زنان هرمزی با استفاده از خاک‌های رنگی جزیره هرمز روی دیوار رفته و دو بانوی هرمزی نیز کارگاه  «نقش حنا» برگزار می‌کنند.
 
احمد نادعلیان، هنرمند محیطی که بانی فعالیت‌های فرهنگی زنان هرمز است، درباره این نمایشگاه گفت: دامنه فروش آثار زنان هرمزی در منطقه‌ای که زندگی می‌کنند، خیلی خوب است ولی از نظر فرهنگی این نمایشگاه معرف خوبی برای حمایت معنوی از چنین هنرمندانی است.
 
صبری صالحی، یکی از زنان هرمزی که در کارگاه نقش حنای نمایشگاه هنرمندان خودآموخته حضور دارد درباره فعالیت‌های هنری خود گفت: همکاری خود با آقای نادعلیان را وقتی که برای ساخت سیمرغ به جزیره هرمز آمده بود، شروع کردم. خود من اهل بندرعباس هستم اما زمانی که ازدواج کردم، به این جزیره آمدم.
 
او افزود: من در ابتدا از هرمز خوشم نمی‌آمد چون در مقایسه با بندرعباس کوچک بود، بازار نداشت و هیاهو نداشت تا اینکه در قلعه پرتغالی‌ها، طراحی نقش حنا را شروع کردم و متوجه شدم آقای نادعلیان سرپرستی گروهی را برعهده دارد که با خاک‌های رنگی جزیره، نقاشی شیشه انجام می‌دهند. من هم خواستم که این کار را شروع کنم و تاکنون با استقبال زیادی از سوی گردشگران روبرو شده‌ام.
 
صالحی در مورد جذابیت نقاشی شیشه برای مردم گفت: وقتی به مردم توضیح می‌دهم خط‌های مشکی نقاشی‌ها با ماهی مرکب و رنگ‌ها هم از خاک‌های رنگی جزیره هرمز است، برایشان جذاب است چون متوجه می‌شوند با استفاده از مواد طبیعی همانجا، قاب‌های رنگی درست کرده‌ایم. من در نوروز امسال در قلعه پرتغالی‌ها، تعدادی از نقاشی‌هایم را فروختم که برخی از خریداران را زنان هرمزی تشکیل می‌دادند و همین نشان می‌دهد مردم آنجا هم متوجه ارزش این آثار شده‌اند.
 
فاطمه نساجی یکی دیگر از زنان هرمزی حاضر در این کارگاه که دانشجوی رشته شیمی است، در مورد نحوه آشنایی خود با نقاشی شیشه عنوان کرد: کارهای تعدادی از دخترانی را که در جزیره هرمز نقاشی شیشه می‌کردند، دیده بودم و به آن علاقه‌مند شده بودم. چون خودم هم یکسری نقاشی با ابزار دور ریختنی انجام می‌دهم از آقای نادعلیان خواستم وارد این کار شوم.
 
او برپایی این نمایشگاه را تجربه‌ای جدید دانست و گفت: این طرح‌ها خیلی مورد استقبال قرار گرفته است. من تعدادی طرح فانتزی و کارتونی طراحی کرده بودم که با کمک برادرم آن‌ها را به قلعه پرتغالی‌ها بردم تا به گردشگران نشان دهم و فروش خیلی خوبی داشتیم. این نمایشگاه هم خیلی خوب بود و تجربه جدیدی برایم است.
 
نمایشگاه هنرمندان خودآموخته با ۸۰۰ اثر از ۶۵ هنرمند خودآموخته تا ۲۹ فروردین در تمام گالری‌های خانه هنرمندان درحال برگزاری است.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها