امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۹:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 76615
تاریخ انتشار: ۲۵ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 161
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از بوشهر، انجمن ادبی «باران» در دو گروه خواهران و برادران در زمانی کمتر از یک‌سال از ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از بوشهر، انجمن ادبی «باران» در دو گروه خواهران و برادران در زمانی کمتر از یک‌سال از فعالیت‌های خود، پیشرفت‌های چشمگیری در زمینه شعر و نویسندگی، بزرگداشت شخصیت‌های بزرگ ادبی ایران و جهان و... داشته و با توجه به عملکرد مساعد در این زمینه، شاعران و علاقه مندان به حوزه ادبیات  از سراسر استان و خارج از آن‌را، به خود  جذب کرده است. با توجه به سال‌گشت کوچ پروین اعتصامی گروه خواهران اقدام به برگزاری بزرگداشت این شاعر کرد.

آغاز کلام با غزلی از دیوان خواجه شیراز با مطلع «ای فروغ ماه حسن از رخ رخشان شما» توسط مهمان خردسال خانم «فرسیما محمدیان» خوانده شد.

سپس یاد و خاطره «مرجان پیران» نویسنده و شاعر هم استانی که در فروردین ماه جاری به دیار باقی شتافت،گرامی داشته شد در ادامه مقاله مفصلی در مورد زندگی، آثار و اوضاع سیاسی، اجتماعی و ادبی زمان پروین توسط کبری زال از اعضای اصلی این کانون ادبی ارائه شد و در مورد ویژگی‌های شعر پروین و مقایسه آن با دوره کنونی پرسش و پاسخ‌هایی از سوی اعضا مطرح شد.

همچنین ظهر امروز با حضور فرزاد شجاع شاعر برجسته استان و مهمانانی از انجمن  اندیشه سعدآباد، انجمن ادبی آبپخش و یاران یکشنبه شیراز و نسیم جنوب بوشهر، آیین نکوداشت زنده یاد استاد ابراهیم باستانی‌پاریزی در فضایی سرشار از شوق به این نویسنده بزرگ برگزار شد.

حسن هاشم‌پور از هنرمندان استان بوشهر گفت: نخستین اثر این نویسنده گرامی، «پیغمبر دزدان» بوده و بیش از 60 اثر تألیف و ترجمه کرده و در بیشتر آثار وی از عدد 7 استفاده شده است.

همچنین محمدجعفر کشاورز از اعضای این کانون ادبی ضمن برشمردن زندگی و آثار استاد باستانی پاریزی نخستین اثر ترجمه وی را، بنام «ذوالقرنین یا کورش کبیر»معرفی کردکه مطالب آیات قرآن و زندگی کورش را با هم مطابقت می‌دهد و کتاب «یعقوب لیث صفار»وی، در دانشگاه قاهره مصر ترجمه و تدریس می‌شود.
انتهای پیام/66006/ی30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها