امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۲۰:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 76619
تاریخ انتشار: ۲۵ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 58
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «به یاد مادر» عنوان این نمایشگاه است که شامل 31 اثر نقاشی خط با تکنیک اکریلیک بر روی بوم و دو ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «به یاد مادر» عنوان این نمایشگاه است که شامل 31 اثر نقاشی خط با تکنیک اکریلیک بر روی بوم و دو اثر آبرنگ می‌شود

رشتیان در مورد آثاری که در این نمایشگاه ارائه داده است گفت: این آثار حاصل 40 سال تلاش من در زمینه نقاشی خط است که با بهره گیری از خط نستعلیق و ثلث بر روی بوم کار کرده‌ام. همیشه در نمایشگاه هایم 33 اثر را به نمایش می گذارم زیرا عدد 33 من را به یاد سی و سه پل در اصفهان، 33 باغ در اصفهان، شعری که در مورد اسپند می خوانند: اسپند و اسپند دونه اسپند سی و سه دونه و تعداد دانه های تسبیح که شامل 33 مهره است، می اندازد.

او در مورد انتخاب عنوان «به یاد مادر» برای این نمایشگاه گفت: اولین اثری که حدود 40 سال پیش در زمینه نقاشی خط انجام دادم، تابلویی است که در آن تصویری از مادرم را کشیدم. این تابلو جزء مجموعه شخصی من محسوب می شود که در تمامی نمایشگاه هایی که برگزار می کنم آن را به نمایش می گذارم.

او علاوه بر کارشناسی هنرهای زیبا در رشته معماری تحصیل کرده است و معتقد است آثارش آمیخته ای از خطاطی، نقاشی و معماری است. با نگاه به کارهای رشتیان می توان رد پای معماری اماکن مختلف در اصفهان ، وسایل  و آثار قدیمی  را مشاهده کرد. وی در این آثار مفاهیم عرفانی و قرآنی را با بهره گیری از خط نستعلیق و ثلث بر روی بوم هایی آورده که خودش آنها را ساخته است.

هنرمند در این نمایشگاه با همنشینی فرم ها ورنگ های مختلف ، خطوط و اشکال متفاوت در ترکیب های سنجیده آثار  متنوعی را پیش چشم مخاطبان قرار داده است.

رشتیان معتقد است: هنرمند نباید محدود به یک سبک خاص شود بلکه باید آثارنو ارائه دهد تا برای مخاطبان جذابیت داشته و یکنواخت نباشد، به همین دلیل خودم سعی کرده  ام که هیچگاه محدود به سبک خاصی نشوم تا آثارم تنوع لازم را داشته باشند.

این هنرمند پیشکسوت اضافه کرد: وقتی افراد درگیر خلق آثار هنری می شوند، به خدا نزدیک تر می شوند و احساس بی نیازی می کنند. من همیشه با توکل به خدا ، تفکر و تلاش زندگی کردم و این سه کلمه ای که با حرف ت شروع می شوند را سر لوحه زندگی ام قرار داده و در این نمایشگاه اثری با همین مضمون نیز ارائه داده ام.

محمد رشتیان متولد 1322 اصفهان است. او دارای مدرک کارشناسی هنرهای زیبا از دانشگاه هاروارد واشنگتن و کارشناسی ارشد معماری از دانشگاه اوکلاهما است. رشتیان تا کنون در نمایشگاه های متعدد انفرادی و گروهی در ایران و آمریکا شرکت داشته است. او نزدیک به 30 سال دروس معماری را در دانشکده عمران دانشگاه صنعتی اصفهان تدریس کرده و کارشناس رسمی دادگستری اصفهان است که سابقه دو سال فعالیت در هتل عباسی برای تزیینات سنتی سبک قاجار و صفویه را دارد.

نمایشگاه نقاشی خط های محمد رشتیان تا چهارشنبه 27 فروردین ماه در گالری شکوه دایر است و علاقه‌مندان می توانند همه روزه از ساعت 16 تا 20 از این آثار در گالری شکوه واقع در خیابان فرمانیه ،اندرزگو،کوچه سلیمی شمالی، کوچه امیر نوری ، پلاک 19  دیدن کنند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها