امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۷:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 7662
تاریخ انتشار: ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۱۱
تعداد بازدید: 102
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از سوریه، یگان‌های ارتش سوریه با گروه‌های مسلح تروریستی در مناطق متعددی در ریف دمشق در ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از سوریه، یگان‌های ارتش سوریه با گروه‌های مسلح تروریستی در مناطق متعددی در ریف دمشق در جنوب سوریه درگیر شدند و یگان توپخانه ارتش نیز چندین مرکز تجمع آنها را هدف قرار داده و منهدم کرد.

همچنین نیروهای ارتش سوریه حلقه محاصره افراد مسلح در دو منطقه «جربا» و «البحاریه» از توابع ریف دمشق تنگ‌تر کردند و ظرف روزهای آینده بزرگراه بین المللی فرودگاه حلب را به عنوان منطقه امن اعلام خواهند کرد.

این درحالی است که دیگر یگان‌های ارتش سوریه در ریف ادلب در شمال غربی سوریه موفق شدند، «زیاد عیسی»، رهبر روحی و معنوی گروه تروریستی «لواء التوحید» را به قتل برسانند.

  ***آنچه در زیر می‌آید، مشروح تحولات میدانی و امنیتی سوریه به تفکیک مناطق و استان‌ها است***

دمشق و ریف دمشق: کشته شدن حدود 300 تروریست در عملیات ارتش سوریه

یگان‌های ارتش سوریه یک انبار ذخیر تجهیزات نظامی افراد مسلح در منطقه «یبرود» در ریف دمشق را هدف قرار داده و منهدم کردند که در جریان آن ضمن انهدام این تجهیزات شماری از افراد مسلح نیز کشته شدند.

از سوی دیگر درگیری نیروهای ارتش سوریه با افراد مسلح اطراف منطقه «دوما» کشته شدن بیش از 40 تروریست را درپی داشت. در «عدرا البلد» نیز درگیری ارتش سوریه با افراد مسلح که تلاش داشتند از خیابان اصلی این منطقه به داخل آن نفوذ کنند، روز گذشته نیز ادامه یافت و منطقه «حرستا» نیز شاهد درگیری نیروهای ارتش سوریه با افراد مسلح بود که در جریان آن 28 فرد مسلح کشته شدند.

در «جوبر» در دمشق یگان‌‌های ارتش سوریه به رویارویی‌های خود با افراد مسلح در نزدیکی «برج المعلمین» و «خیابان پارلمان» ادامه می‌دهند. در «برزه» درگیری افراد مسلح با دو گروه تروریستی کشته شدن 22 نفر از آنها را به دنبال داشت. این درحالی است که یگان توپخانه ارتش سوریه نیز یک مقر افراد مسلح در منطقه «برزة البلد» را هدف قرار داد و 6 فرد مسلح را به قتل رساند.

همچنین یگان توپخانه ارتش سوریه یک مقر افراد مسلح در منطقه « الذیابیة» را هدف قرار داد و 18 فرد مسلح را به قتل رساند و به دنبال آن نیروهای ارتش سوریه انبار ذخیره تجهیزات نظامی آنها را کشف و ضبط کردند. غیر از یگان توپخانه ارتش سوریه یک مقر فرماندهی افراد مسلح در منطقه «ببیلا» را هدف قرار داد که در جریان آن 8 سرکرده گروه‌های تروریستی ارتش آزاد سوریه کشته شدند که در داخل این مقر بودند.

همچنین نیروهای ارتش سوریه حلقه محاصره افراد مسلح در دو منطقه «جربا» و «البحاریه» از توابع ریف دمشق را پس از اجرای چندین عملیات نظامی در این دو منطقه که منجر به کشته شدن 200 فرد مسلح شد، تنگ‌تر کردند. در مناطق «القابون»، «داریا»، «المعضمیة»، «زملکا» و «عربین» در ریف دمشق نیز ارتش سوریه عملیات‌های خود را ادامه داد و شماری از افراد مسلح را به قتل رسانده و شمار دیگری را زخمی کرد.

حلب: اعلام بزرگراه بین المللی فرودگاه حلب به عنوان منطقه امن تا 3 روز آینده

حمله خمپاره‌ای افراد مسلح به دو منطقه مسکونی «السلیمانیه» و «جمعیة الزهراء» در حلب پس از اصابت بخ منازل مسکونی موجب زخمی شدن شماری از اهالی ساکن این منطقه شد.

همچنین منابع میدانی در گفت‌وگو با خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس اعلام کردند که تا سه روز آینده پس از پاکسازی کامل بزرگراه بین المللی فرودگاه حلب این منطقه، منطقه امن اعلام خواهد شد.

این درحالی است که منابع محلی اعلام کردند که ارتش سوریه خود را برای آغاز عملیات نظامی گسترده در ریف شمالی حلب آماده می‌کند و این عملیات از کارخانه‌های «اللیرمون» آغاز و پس از گذر از روستاهای «کفر حمرا» و «حریتان» و «عندان» و «مایر» و همچنین دو روستای «الزهراء» و «نبل» برای گشودن حلقه محاصره این دو روستا به شهر «اعزاز» در نزدیکی مرزهای سوریه و ترکیه منتهی خواهد شد.

از سوی دیگر یگان‌های ارتش سوریه مراکز تجمع افراد مسلح در مناطق «خان طومان» و «خان العسل» و «الشیخ مقصود» و «اللیرامون» را هدف قرار داده و منهدم و شماری از افراد مسلح را به قتل رساندند.

إدلب: خنثی کردن 13 بمب در ادلب

یگان‌های مهندسی ارتش سوریه 3 بمب به وزن 25 تا 75 کیلوگرم را در مسیر إدلب – سرمین و همچنین 10 بمب به وزن 30 تا 40 کیلوگرم را در مسیر المسطومة – أریحا در إدلب در شمال شرقی سوریه خنثی کردند.

در ریف جنوبی شهر ادلب و به طور مشخص در نزدیکی دو پایگاه نظامی «النیرب» و «القرمید» درگیری نیروهای ارتش سوریه با افراد مسلح کشته شدن ده‌ها تروریست مسلح را درپی داشت که در میان آنها معاذ مصطفى السید علی و ممدوح قوجا دارای تابیعت مصری شناسایی شدند.

همچنین نیروهای ارتش سوریه یک مرکز تجمع گروه تروریستی «لواء التوحید» وابسته به ارتش آزاد سوریه را در منطقه «جدار بکفلون» در ریف إدلب هدف قرار داد که منجر به کشته شدن شماری از افراد مستقر در این مرکز شد که در میان کشته‌ها «زیاد السید عیسى» ملقب به «ابو التقى» شناسایی شد که رهبر روحی و معنوی این گروه تروریستی به شمار می‌آمد.
انتهای پیام/ق
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها