امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۱۶:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 76622
تاریخ انتشار: ۲۵ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 70
«شیرین ترکمندی» نویسنده، تهیه‌کننده و کارگردان مجموعه «سکه» در گفت‌وگو با خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس از تولید سری دوم مجموعه مستند «سکه» خبر داد و ...

«شیرین ترکمندی» نویسنده، تهیه‌کننده و کارگردان مجموعه «سکه» در گفت‌وگو با خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس از تولید سری دوم مجموعه مستند «سکه» خبر داد و تفاوت‌های این سری از برنامه را باسری اول آن برشمرد.

وی گفت: تاکنون 4 قسمت از سری جدید این برنامه را شروع کرده‌ایم که به ترتیب عشق ما، در خانه، دستم بگرفت، بالاخره چی بخونم نام دارد.

وی در همین رابطه ادامه داد: در هریک از قسمت‌های این برنامه بر بخش خاصی از اقتصاد تاکید می‌شود. برای مثال در برنامه بالاخره چی بخونم دغدغه‌های جوانان برای انتخاب رشته موضوع اصلی است و در عشق ما به ارتباط سلامت با توسعه اقتصادی می‌پردازیم.

همچنین در برنامه‌ای موضوع خلاقیت را مطرح کرده‌ایم و این که آیا واقعا خلاقیت برای پیشرفت کافی است؟!

وی با اشاره به این که در هر برنامه یک یا دو سوژه حضور می‌یابند، افزود: سعی کرده‌ایم در هر قسمت از برنامه از کسانی که در زمینه اقتصاد صاحب نظرند یا در حوزه های مرتبط با آن تخصص دارند، کمک بگیریم. بنابراین از اساتید روانشناسی، مدیریت، اقتصاد، جامعه شناسی و... در برنامه کمک گرفتیم. همچنین از خود جوان ها در ساخت برنامه کمک گرفتیم. مجری و گزارشگری در این سری نداشتیم تا فرصت بیشتری در اختیار خود سوژه ها قرار بگیرد. خود من هم شاید تنها یک یا دو جا از برنامه به مدت 10 ثانیه صحبت کرده باشم.

وی اضافه کرد: همچنین گفته‌های کارشناسان در این برنامه گاهی با هم تناقض دارد و شاهد نظرات متنوعی در این برنامه هستیم که نخواسته‌ایم به آن ها جهت خاصی بدهیم و در نهایت به نتیجه مشخصی هم برسیم. بلکه نتیجه گیری را بر عهده مخاطبان گذاشته‌ایم.

وی با توضیح درباره محتوای اصلی این برنامه اضافه کرد: در سکه سبک زندگی در حوزه اقتصاد مطرح می شود. به رفتارشناسی مردم به ویژه جوانان در این حوزه می پردازیم. رفتارهایی اقتصادی که نتایج منفی و مثبتی را هم در پی دارد.

در این کار ابتدا محورهایی تعریف می کنیم که مشکلات و دغدغه های اقتصادی روز و قشر جوان هستند و بعد از آن به سراغ مصداق های آن در جامعه می رویم.

«سکه» کاری از گروه دانش و اقتصاد شبکه سه سیماست که در سری اول خود رفتارهای غلط اقتصادی را مورد نقد قرار می داد و آموزش مفاهیم اقتصادی را به زبان ساده و قابل فهم در بر می گرفت. این برنامه در سری دوم خود که در 13 قسمت 25 دقیقه ای مراحل تولید خود را پشت سر می گذارد، با استفاده از نظرات و دیدگاه های جوانان و بر اساس مصادیقی از زندگی روزمره آنان به آسیب شناسی رفتارهای اقتصادی مردم و تاثیرات منفی و مثبتی می پردازد که در پی دارد.

برخی دیگر از عوامل و دست اندرکاران این برنامه تلویزیونی نیز عبارتند از:

گروه تحقیق و پژوهش: شیرین ترکمندی، شهرام ترکمندی و پروانه جعفرخانی، مشاور هنری: مصطفی ربیعی، تدوین: مجید علی آتشی، تصویربردار: ایوب احمدی و...
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها