امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 24
۱۷:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 76624
تاریخ انتشار: ۲۵ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 62
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در عشق‌‏آباد، خبرگزاری رسمی ترکمنستان امروز، یکشنبه در گزارشی به نقل از «مایسا ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در عشق‌‏آباد، خبرگزاری رسمی ترکمنستان امروز، یکشنبه در گزارشی به نقل از «مایسا یازمحمدوا» معاون رئیس جمهور ترکمنستان در امور فرهنگی، اعلام کرد که دومین جشنواره بین‌‏المللی هنر تئاتر ترکمنستان روز سه‏‌شنبه با حضور 16 گروه تئاتر از 14 کشور دنیا از جمله ایران در شهر عشق‏‌آباد پایتخت کشور ترکمنستان آغاز به کار می‏‌کند.

وی ضمن بیان مطلب فوق تصریح کرد که جشنواره مذکور تحت عنوان «هنر تئاتر در دوران سعادتمندی و اقتدار ترکمنستان» به مدت 3 روز برگزار می‏‌شود.

این مقام عالی رتبه فرهنگی ترکمنستان در ادامه افزود: جشنواره مذکور در ژانرهای مختلف هنر تئاتر در بهترین سالن‌های تئاتر عشق‏‌آباد پایتخت کشور ترکمنستان برگزار می‏‌شود.

برگزاری جشنواره بین‏‌المللی تئاتر ترکمنستان درحالی است رئیس اداره امور هنری، سینمایی، سمعی و بصری استان گلستان به رسانه‌های کشورمان اعلام کردند که در این جشنواره قرار است یک گروه تئاتر از استان گلستان نیز حضور پیدا کند.

رئیس اداره امور هنری، سینمایی، سمعی و بصری استان گلستان در این زمینه ضمن تأیید مطلب فوق اعلام کرد که نمایش «گل اقلی» از استان گلستان در دومین جشنواره بین‌المللی هنر تئاتر کشور ترکمنستان اجرا می‏‌شود.

«احمد گلچین» ضمن اعلام مطلب فوق افزود: استان گلستان برای شرکت در دومین جشنواره بین‏‌المللی ترکمنستان یک گروه نمایشی شش نفره با عنوان «گل اقلی» به این جشنواره فرستاده‏ است.

وی ادامه داد: نمایش گل اقلی به کارگردانی و بازیگری «حکیم بهرامی» و پنج هنرمند دیگر که کار اجرای موسیقی را در این نمایش بر عهده دارند، اجرا می‌شود.

رئیس اداره امور هنری، سینمایی، سمعی و بصری استان گلستان با بیان این مطلب که نمایش به صورت روایتی، توسط یک نفر اجرا می‏‌شود، بیان کرد: سرپرست موسیقی این نمایش بر عهده هنرمند فرهیخته «آنه محمد وجدانی» است.

گلچین در توضیح اهداف جشنواره گفت: هدف از این جشنواره تقویت صلح و همکاری و حسن همجواری، آشنایی بادرام معاصر، فراهم کردن انتقال تجربه و تبادل نظر بین کشورها و بررسی هنر تئاتر قدیم و معاصر است.

انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها