امروز : یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 17
۲۳:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 76635
تاریخ انتشار: ۲۵ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۳۷
تعداد بازدید: 97
مجتبی عبداللهی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس در خصوص میزان تولید زباله در تهران گفت: در تهران میزان تولید زباله زیاد است و در روز چندین باز ...

مجتبی عبداللهی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس در خصوص میزان تولید زباله در تهران گفت: در تهران میزان تولید زباله زیاد است و در روز چندین باز زباله در تهران جمع آوری می شود این در حالی است که در بسیاری از کشورها روزی یک بار فقط زباله‌ها را جمع‌آوری می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه در برخی از ماه‌های سال میزان تولید زباله در تهران بیشتر می‌شود، گفت: در روزهای پایانی سال میزان تولید زباله بسیار زیاد است و 2 برابر میزان جهانی زباله در پایتخت تولید می‌شود.

تهرانی‌ها در روزهای پایانی سال به‌طور متوسط روزانه یک کیلوگرم زباله تولید کرده‌اند که این رقم دوبرابر سرانه تولید زباله در شهرهای توسعه‌یافته جهان است.

به گفته عبداللهی، میزان تولید زباله در  تهران روزانه بین 7 هزار تا 7500تن است.

معاون خدمات شهری شهرداری تهران با بیان اینکه در سال 87متوسط تولید زباله در شهر تهران در حدود 6هزار و 863تن بود، گفت: این رقم در سال 89افزایش یافت و به 7هزار و 280تن در روز رسید.

وی ادامه داد: در سال 90و 91نیز متوسط تولید زباله در هر روز در حدود 7هزار و 445تن اعلام شد.

عبداللهی در خصوص هزینه های صرف شده برای جمع‌آوری زباله در تهران گفت: شهرداری روزانه یک میلیارد و 250میلیون تومان برای جمع‌آوری و دفن زباله و پسماند هزینه می‌کند.

وی یادآور شد: در برخی محلات تهران روزانه 4 تا 5 نوبت زباله جمع‌آوری می‌کنیم،خانواده‌ها به تولید زباله توجه نمی‌کنند.

معاون خدمات شهری شهرداری تهران در ادامه گفت که 2 میلیون خانوار در تهران ساکن هستند که اگر هر خانوار روزانه 1 کیلو زباله کمتر تولید کند‌، 30 درصد زباله کمتر تولید می‌شود.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها