امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۸:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 76648
تاریخ انتشار: ۲۵ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۳۷
تعداد بازدید: 27
رحیم میدانی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس گفت: برای تامین آب شرب مورد نیاز کشور در تابستان جاری با 38 ...

رحیم میدانی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس گفت: برای تامین آب شرب مورد نیاز کشور در تابستان جاری با 38 متر مکعب در ثانیه کمبود مواجه هستیم، بنابراین اگر مشترکان بتوانند 20 درصد ‌صرفه‌جویی را سرلوحه کار خود قرار دهند، می‌توانیم تابستان را با مشکل کمتری سپری کنیم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا تنش آبی در کلانشهرها همچنان مطرح است، ادامه داد: تهران و 10 کلانشهر دیگر ایران در معرض تنش آبی قرار دارند که امیدواریم صرفه جویی 10 تا 20 درصدی بتواند ما را در تامین آب شرب شهرها کمک کند.

معاون وزیر نیرو در پاسخ به این سوال که جمعیت این کلانشهرها که با تنش و محدویت تامین آب مواجه هستند، چه تعداد هستند، تاکید کرد: در حال حاضر 37 میلیون نفر از جمعیت کشور در معرض تنش آبی قرار دارند که این میزان 50 درصد جمعیت کشور را شامل می شود.

میدانی با بیان اینکه اراک، اصفهان، شیراز، قزوین، قم، کرج، کرمان، مشهد، همدان و یزد در معرض تنش آبی قرار دارند، گفت: وزارت نیرو از مردم درخواست دارد، به دلیل کاهش بارشهای آسمانی و حجم ذخایر سدها در مصرف آب دقت بیشتری از خود نشان دهند.

به گفته میدانی حجم آب ورودی به مخازن سدهای کشور از ابتدای سال آبی جاری تاکنون 19 میلیارد و 750 میلیون مترمکعب به ثبت رسیده است که در مقایسه با زمان مشابه سال گذشته، معادل 10 درصد کاهش نشان می دهد و حجم آب ورودی به مخازن سدهای کشور در زمان مشابه سال گذشته، حدود 21 میلیارد و 870 میلیون مترمکعب بوده است.
انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها