امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۲:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 76676
تاریخ انتشار: ۲۵ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۳۷
تعداد بازدید: 46
 به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «ایتارتاس»، "ویتالی چورکین" نماینده دائم روسیه در سازمان ملل متحد اعلام ...

 به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «ایتارتاس»، "ویتالی چورکین" نماینده دائم روسیه در سازمان ملل متحد اعلام کرد که امکان تبدیل شدن اوضاع اوضاع به یک جنگ داخلی بستگی به مواضع کشورهای غربی دارد.

به گفته وی، در مناطق شرقی و جنوبی اوکراین اوضاع بشدت وخیم شده است و لازم است تا فورا اقداماتی برای ممانعت از ادامه این وضعیت صورت گیرد.

چورکین معتقد است که کشورهای غربی که حامی «طرفداران میدان استقلال» بودند، بخصوص دولت آمریکا، اکنون موظف هستند تا  آنها را وادار کنند تا دست ملی گرایان تندرو را از کنترل اوضاع کوتاه کرده، خواستارتوقف استفاده از توان نظامی علیه ملت اوکراین و آغاز سریع گفت‌وگوهای ملی با مشارکت برابر همه مناطق و در نظر گرفتن منافع همه اقشار مردم این کشور شوند.

این دیپلمات بلندپایه به کشورهای غربی توصیه کرد که به دنبال یافتن ردپای روسیه در وخامت اوضاع در مناطق شرقی نباشند، باید دست از این اظهارات برداشته و این واقعیت را درک کنند که مردم مناطق شرق و جنوب اوکراین نگران آینده خویش هستند.

نماینده روسیه تاکید کرد: اگر اوضاع در اوکراین به سمت سناریوی بدتر سوق پیدا کند، مسلما تقصیر این مسئله تا 99 درصد بر عهده کشورهای غربی خواهد بود. چورکین هشدار داد که اگر مقامات کی‌یف در مناطق شرقی و جنوب اوکراین دست به اقدام نظامی علیه مردم این مناطق بزنند، امکان برگزاری نشست 4 جانبه وزرای امور خارجه روسیه، آمریکا، اتحادیه اروپا و اوکراین در تاریخ 17 آوریل از بین خواهد رفت.

به گفته وی، روسیه امیدوار است که درخواست این کشور برای اتخاذ تدابیر لازم برای ممانعت از اقدامات نسنجیده دولت اوکراین در مناطق شرقی این کشور شنیده شده باشد.

این دیپلمات بلندپایه علاوه بر این به "جو بایدن" سناتور آمریکایی توصیه کرد که در دیدار با "الکساندر تورچینوف" کفیل ریاست‌جمهوری اوکراین، وی را از هر نوع اقدام نظامی علیه مردم در شرق اوکراین برحذر دارد.

انتهای پیام/آ.ی
برچسب ها:
آخرین اخبار