امروز : جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 23
۱۴:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 76677
تاریخ انتشار: ۲۵ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۳۷
تعداد بازدید: 145
به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل فارس به نقل از روزنامه حریت ترکیه، یک مقام ارشد ترک گفت: دولت ترکیه در مورد سرنوشت بابک زنجانی، تاجر ایرانی که در ...

به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل فارس به نقل از روزنامه حریت ترکیه، یک مقام ارشد ترک گفت: دولت ترکیه در مورد سرنوشت بابک زنجانی، تاجر ایرانی که در فهرست تحریم‌ها آمریکا و اتحادیه اروپا قرار دارد و در حال حاضر در تهران در بازداشت به سر می‌برد، ابراز نگرانی کرده است.

این مقام ترک تاکید کرد: مقامات آمریکا به همکاران وی اطمینان داده‌اند که هیچ دلیلی برای نگرانی در مورد زنجانی که احتمال دارد ترکیه را گرفتار کند، وجود ندارد.

وی افزود: هیچ دلیلی برای نگرانی در مورد اظهارات و مدارک احتمالی زنجانی در مورد ارتباطات با ترکیه وجود ندارد.

آمریکا و اتحادیه اروپا، این تاجر ایرانی را برای کمک به دور زدن تحریم‌های نفتی ایران مورد تحریم قرار دادند. مجلس ایران پس از اینکه زنجانی به عدم پرداخت 1.9 میلیارد دلار از درآمدهای نفتی ایران که به وسیله شرکت‌های وی انتقال یافته بود، متهم شد، تحقیقاتی را در مورد مبادلات تجاری وی آغاز کرده است. زنجانی در دسامبر گذشته در تهران بازداشت شد.

افکار عمومی ترکیه اخیرا با زنجانی که گفته می‌شود شریک رضا ضراب تاجر آذری است، آشنا شده‌اند. رضا ضراب به پرداخت رشوه به وزرای دولت ترکیه برای چشم‌پوشی از قراردادی که گفته می شود برای فروش نفت و گاز ایران به ترکیه در عوض طلا بوده، متهم است.

گمانه‌زنی‌هایی وجود دارد که احتمالا زنجانی مبادلات احتمالی خود با شخصیت‌ها و موسسات ترکیه‌ای را فاش کند و این امر نشان‌دهنده این خواهد بود که از تحریم‌های علیه ایران تبعیت نکرده است.

این مقام ترک در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا نگرانی در مورد شهادت احتمالی زنجانی که بتواند مشکلی برای ترکیه در عرصه بین‌المللی ایجاد کند، وجود دارد یا نه، گفت: هرگز؛ واشنگتن به آنکارا گفته است که این مورد هیچ مشکلی برای ترکیه ایجاد نمی‌کند.

وی اضافه کرد: آنکارا معتقد است که مورد زنجانی یک مسئله داخلی ایران است.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها