امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۰۴:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 76680
تاریخ انتشار: ۲۵ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۳۷
تعداد بازدید: 101
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، بر اساس جدیدترین اطلاعات میدانی به دست آمده از منطقه القلمون در جنوب سوریه، ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، بر اساس جدیدترین اطلاعات میدانی به دست آمده از منطقه القلمون در جنوب سوریه، یگان‌های ارتش این کشور عملیات جدیدی را برای آزاد سازی یکی دیگر از مناطق القلمون آغاز کرده‌اند.

این اطلاعات تأکید می‌کند که نیروهای ارتش سوریه پس از آزاد سازی شهرک «الصرخه» و تسلط کامل بر آن که شب گذشته حاصل شد، هم اکنون در حال پیشروی به سمت شهرک «البخعه» هستند.

گزارش شده که نیروهای ارتش سوریه به سرعت در حال حرکت و پیشروی به سمت این شهرک و تپه‌های اطراف آن هستند و انتظار می‌رود، ظرف 24 ساعت آینده آزاد سازی این شهرک و پاکسازی آن از عناصر مسلح اعلام شود.

یک منبع میدانی سوری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق تأکید کرد که با آزاد سازی شهرک «البخعه» می‌توان گفت که منطقه القلمون به طور کامل از بعد نظامی منطقه‌ای آزاد شده و برای گروه‌های مسلح ساقط شده به شمار می‌آید و به زودی به عنوان منطقه‌ای امن اعلام خواهد شد.

این منبع ادامه داد: هم اکنون حضور عناصر مسلح در منطقه القلمون به 2 شهرک «معلولا» و «عسال الورد» محدود می‌شود که هدف بعدی عملیات‌های ارتش سوریه است.

وی تأکید کرد: با تسلط ارتش سوریه با شهرک «البخعه» که تا فردا حاصل خواهد شد، تمام راههای ارتباطی 2 منطقه القلمون – الرحمون قطع می‌شود و به صورت رسمی ارتش عملیات منطقه «حرمون» را آغاز خواهد کرد که مهمترین مناطق حضور عناصر مسلح در آن وادی بردى و الزبدانی است.

انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها