امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۴:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 76688
تاریخ انتشار: ۲۵ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۱۷:۰۲
تعداد بازدید: 36
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «اووال استینیتز» وزیر امور استراتژیک رژیم صهیونیستی در مصاحبه با رادیو اسرائیل ضمن انتقاد از ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «اووال استینیتز» وزیر امور استراتژیک رژیم صهیونیستی در مصاحبه با رادیو اسرائیل ضمن انتقاد از اظهارات اخیر «جان کری» وزیر خارجه آمریکا مبنی بر آنکه جهان احتمالاً بر سرکوب توانمندی هسته‌ای ایران نمی‌تواند اصرار ورزد، گفت که این به مفهوم تسلیم شدن در مقابل ایران است.

وی گفت:اسرائیل مخالف هرگونه راه‌حلی است که ایران را بعنوان یک کشور در آستانه هسته‌ای شدن برجای خود باقی گذارد.

استینیتز تأکید کرد: اظهارات کری در سنا در خصوص موضوع ایران و اهداف کنونی آمریکا نگران کننده، تعجب‌برانگیز و غیرقابل قبول است.

این وزیر صهیونیستی اینگونه ادامه داد: ما به مذاکرات با نگرانی می‌نگریم. ما با راه‌حل دیپلماتیک مخالف نیستیم اما مخالف راه‌حلی هستیم که به طور کامل تسیلم ایران شویم و ایران بعنوان یک کشور در آستانه دستیابی به سلاح‌های هسته‌ای باشد.

وزیر خارجه آمریکا هفته گذشته در کمیته روابط خارجی سنا همزمان با مذاکرات اتمی تهران 1+5 (آمریکا،انگلیس،فرانسه، روسیه،چین بعلاوه آلمان) علاوه یک در وین، اعلام کرد که اگر ایران تصمیم بگیرد بمب اتمی بسازد، این توانایی را دارد که ظرف دو ماه مواد لازم برای ساخت آن را تولید کند.

جان کری در حالیکه در این نشست پرسش و پاسخ سنا شرکت کرده بود با اعلام این مطلب، گفت: «من فکر می‌کنم امروز این را همه می‌دانند که ما با یک دوره معروف به «زمان رسیدن»، ظرف دو ماه روبرو هستیم.

رویترز گزارش کرد که«زمان رسیدن» طول دوره‌ای است که ایران می‌تواند اورانیوم لازم برای تولید یک بمب اتمی را تولید کند.

این ادعاهای صهیونیست‌ها با هدف تضعیف مذاکرات هسته‌ای به طور مداوم مطرح می‌شود اما نمایندگان 1+5 و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بارها اعلام کرده‌اند که ایران به تعهدات خود در قبال توافق موقت ژنو پایبند بوده است.

 

انتهای پیام/ف.ی
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها