امروز : دوشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 26
۰۴:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 76693
تاریخ انتشار: ۲۵ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۱۷:۰۲
تعداد بازدید: 53
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در رام الله، «نفتالی بنت» وزیر اقتصاد و رئیس حزب «خانه یهودی» در صفحه فیس بوک خود به ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در رام الله، «نفتالی بنت» وزیر اقتصاد و رئیس حزب «خانه یهودی» در صفحه فیس بوک خود به اعراب 48 هشدار داد، وجود نام اسرایی از این اعراب در فهرست اسرایی که بر اساس توافق با طرف فلسطینی باید آزاد شوند، تاثیری منفی بر وضعیت اسرائیل می‌گذارد و او به شخصه با این امر مخالفت خواهد کرد.

وی این اعراب را ستون پنجم فلسطینیان در جامعه صهیونیستی دانست و تهدید کرد، در صورتی‌ که آنها از زندان آزاد شوند، وی از کابینه کناره‌گیری خواهد کرد.

- پس از اظهارات اخیر بنت درباره اسرای فلسطینی 48 وی به دیدار نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی رفت که با درب بسته دفتر نتانیاهو مواجه شد. این واکنش نشان دهنده تشدید اختلافات در کابینه رژیم صهیونیستی و تعمیق شکاف بین بنت با نتانیاهو و زیپی لیونی است. نتانیاهو مخالفت‌های بنت با گفت‌وگوهای سازش و آزاد اسرای فلسطینی 48 را رفتاری کودکانه از جانب وی توصیف کرده بود و لیونی نیز این نوع تعامل بنت با مذاکرات سازش را موجب لطمه وارد شدن به امنیت قومی اسرائیل عنوان کرده بود.

- اما اختلافات در کابینه رژیم صهیونیستی به اینجا منتهی نمی‌شود، بلکه «آریه درعی»، رئیس حزب شاس نیز در سخنانی تاکید کرد که برای براندازی کابینه نتانیاهو برنامه‌ریزی می‌کند و از هم اکنون در حال برنامه ریزی برای نوبت سخنرانی‌ خود در کنست است تا به هر طریق ممکن دیگر نمایندگان را نیز با خود همراه کند. درعی نیز با مذاکرات سازش مخالف و از ادامه آن بسیار خشمگین است.

مخالفت درعی با نتانیاهو در حالی آغاز شده که وی در انتخابات پارلمانی اخیر اسرائیل نتانیاهو را تنها گزینه مناسب برای تصدی پست نخست وزیری در اسرائیل معرفی کرده بود.

- کمیسیون امور مالی کنست اسرائیل در گزارشی افشا کرد که اموال کلان و بی‌حسابی در سرزمین‌های اشغالی به شهرک سازی اختصاص می‌یابد و براساس جدیدترین گزارش‌ها کنست در این اواخر مبلغ 177 میلیون شیکل را به شهرک‌ سازی در سرزمین‌های اشغالی اختصاص داده است.

- منابع آگاه اسرائیلی اعلام کردند که کابینه نتانیاهو تصمیم دارد، با هزینه‌ای بالغ بر 14 میلیارد دلار، طرح انتقال پایگاه‌های نظامی را از منطقه تل‌آویو به صحرای نقب که اغلب ساکنان آن فلسطینی هستند به اجرا بگذارد.

این منابع افزودند: این پایگاه‌ها قرار است، ظرف 2 سال به مناطق فلسطینی‌نشینی که اراضی آنها پیشتر توسط اسرائیل مصادره شده است، انتقال ‌یابد.
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها