امروز : جمعه ۷ آذر ۱۳۹۹ - 2020 November 27
۰۵:۴۱
کمک مالی
جنبش
کد خبر: 767
تاریخ انتشار: ۲۲ فروردین ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۴۴
تعداد بازدید: 438
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، آمریکا به کره شمالی هشدار داد که در مسیر خطرناکی قرار گرفته است و ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، آمریکا به کره شمالی هشدار داد که در مسیر خطرناکی قرار گرفته است و احتمال حمله موشکی این کشور می‌تواند باعث آغاز چرخه جدیدی از تشدید تنش در منطقه شود.

بر اساس این گزارش، به دنبال انتشار گزارش‌هایی درباره آمادگی کامل کره شمالی برای پرتاب موشک بالستیک، نیروهای نظامی کره جنوبی و آمریکا در بالاترین سطح هشدار قرار گرفته‌اند.

مقامات نظامی سئول می‌گویند که روز 15 آوریل که مصادف است با سالگرد تولد بنیانگذار کره شمالی ممکن است تاریخ شروع حمله موشکی پیونگ یانگ باشد.

15 آوریل همچنین جان کری وزیر خارجه آمریکا و «آندره فو راسموسن» دبیر کل ناتو نیز به سئول سفر خواهند کرد.

«چاک هیگل» وزیر دفاع آمریکا گفت: کره شمالی با لفاظی‌ها و اقدامات جنگ طلبانه خود به خطر بسیار نزدیک است.

وی افزود: کشور ما کاملا آماده مقابله با شرایط اضطراری و هر اقدامی که کره شمالی بخواهد در پیش بگیرد، است.

مقامات امنیت ملی کره جنوبی می‌گویند که کره شمالی اخیرا دو موشک میان برد با برد 3000 تا 4000 کیلومتری که قادرند پایگاه نظامی آمریکا در گوام را بزنند به سواحل شرقی خود منتقل کرده است.

خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی روز چهارشنبه به نقل از منابع آگاه گزارش داد، کره شمالی ممکن است چندین موشک به طور همزمان از سایت‌های مختلف شلیک کند.

به گفته مقامات سئول، این یک نشانه واضحی است که پیونگ یانگ قادر است همزمان موشک‌های موسودان، اسکاد و نودونگ را پرتاب کند.

تنش در شبه جزیره کره از زمان آزمایش موشکی و هسته‌ای کره شمالی در ماه فوریه افزایش یافته است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها