امروز : دوشنبه ۱ آبان ۱۳۹۶ - 2017 October 23
۲۲:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 76704
تاریخ انتشار: ۲۵ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۱۹:۵۵
تعداد بازدید: 74
شاهین رحمانی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در خصوص رو در رویی باشگاه‌ها با تیم ملی فوتبال ایران مبنی بر ...

شاهین رحمانی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در خصوص رو در رویی باشگاه‌ها با تیم ملی فوتبال ایران مبنی بر همراهی ملی‌پوشان باشگاه‌های آسیایی با تیم ملی در اردوی آفریقای جنوبی گفت: من در مدیریت فوتبال ایران نقشی ندارم و در مذاکرات حاضر نیستم. بر همین اساس اطلاعی ندارم که در داخل جلسات چه مذاکرات و توافقاتی حاصل می‌شود اما از قوانین مطلع هستم و از نگاه قوانین بین‌المللی فوتبال می‌توانم در این مورد توضیحاتی ارائه دهم.

وی ادامه داد: فیفا سال گذشته اعلام کرد باشگاه‌ها باید تا 18 می بازیکنان خود را برای حضور تیم‌های ملی در جام جهانی آزاد کنند که معنی نامه فیفا که سال گذشته به تمام فدراسیون‌های عضو و کنفدراسیون‌ها فرستاده شده بود، این بود که باید تمام بازی‌های داخلی و قاره‌ای تا این تاریخ به اتمام برسد یا به معنای دیگر آنکه باشگاه‌ها به دلیل اینکه صاحب قرارداد با بازیکنان هستند می‌توانند تا تاریخ 18 می (28 اردیبهشت) بازیکنان را در اختیار خود داشته باشند. بنابراین باشگاه‌های ایرانی حاضر در لیگ قهرمانان آسیا می‌توانند تا این تاریخ از بازیکنان خود برای حضور در این رقابت‌ها استفاده کنند. البته فیفا در این مورد دو تیمی که در فینال لیگ قهرمانان اروپا بازی می‌کنند را مستثنی قرار داده چون قرار است این دیدار 25 می در پرتغال برگزار شود.

یکی از مدیران لیگ قهرمانان آسیا تاکید کرد: این قانون بین‌المللی فیفاست اما اینکه کشورها در داخل خودشان به چه توافقاتی در این مورد برسند بستگی به مذاکرات دارد که باز هم اعلام می‌کنم بنده از آن بی‌اطلاع هستم.

وی  افزود:‌ فیفا حدود و حقوق باشگاه‌ها را در مورد در اختیار نگه داشتن بازیکنان نسبت به تاریخ جام جهانی اعلام کرده بنابراین باشگاه‌ها می‌توانند از حقوق خود در این مورد استفاده کنند.

رحمانی در مورد این صحبت امیر قلعه‌نویی که در صورت اعزام ملی‌پوشان به آفریقای جنوبی بازیکنان ما برای دو دیدار باقی مانده به 11 نفر هم نخواهند رسید، گفت: طبق آئین‌نامه لیگ قهرمانان آسیا تیم‌های موظفند در موعد مقرر، قبل از آغاز رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا نسبت به ثبت‌نام حداقل 18 بازیکن و حداکثر 30 بازیکن اقدام لازم را به عمل بیاورند. بنابراین کادر فنی باید صبح روز بازی به هماهنگ کننده مسابقه نام 18 بازیکن را برای بای فوق اعلام کند که در غیر این صورت و در صورتی که تعداد بازیکنان کمتر از 18 نفر باشد، گزارش این موضوع برای تصمیم‌گیری به AFC ارسال خواهد شد.

وی در پایان در مورد اینکه آیا تیم‌ها می‌توانند با تضمین فدراسیون کشورهای خود در رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا حاضر نشوند، گفت: من به بازی‌های باشگاهی آسیا به صورت آئین‌نامه‌ای نگاه می‌کنم. مدل مکالماتی که در این چند روز رد و بدل شده است در آئین‌نامه نیست و اگر یک تیم در بازی‌ها شرکت نکرد به منزله کناره‌گیری یا انصراف این تیم تلقی شده که با این موضوع قطعا برخورد خواهد شد.

انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها