امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۲۱:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 76707
تاریخ انتشار: ۲۵ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۱۹:۵۵
تعداد بازدید: 58
به گزارش فارس به نقل از روزنامه لبنانی «الاخبار»، پس از گذشت چند ماه از بکارگیری سلاح شیمیایی توسط افراد مسلح در «خان العسل» و «غوطه شرقی» که اتهامات ...

به گزارش فارس به نقل از روزنامه لبنانی «الاخبار»، پس از گذشت چند ماه از بکارگیری سلاح شیمیایی توسط افراد مسلح در «خان العسل» و «غوطه شرقی» که اتهامات گوناگونی از سوی برخی کشورهای عربی و غربی و رسانه‌های آنها به نظام سوریه وارد شد و حتی موضوع حمله نظامی آمریکا به دمشق مطرح شد که با میانجی‌گیری روسیه و انهدام همه سلاح‌های شیمیایی پایان گرفت، دولت دمشق در تاریخ 25 مارس سال میلادی جاری نامه‌ای به سازمان ملل نوشت و در آن از رصد کردن کردن تماس‌های تلفنی معارضان در منطقه «جوبر» سخن گفت که نشان می‌دهد گروهک‌های تروریستی در صدد بکارگیری گازهای سمی با هدف متهم ساختن نظام دمشق هستند.

این گزارش حاکی است که در پی ارسال نامه دمشق به سازمان ملل، مخالفان سوری تنها سکوت اختیار کردند.

اما این بار اسرائیل آغازگر ماجرا بود و نظام دمشق را به استفاده از سلاح شیمیایی متهم کرد.

پایگاه خبری شبکه 10 تلویزیون اسرائیل به نقل یک منبع امنیتی عالیرتبه (این رژیم) مدعی شد که نیروهای ارتش سوریه در برهه زمانی اخیر اقدام به بکارگیری دوباره سلاح شیمیایی علیه نیروهای مخالف خود کردند... روز گذشته نیز اتهاماتی مبنی بر بکارگیری گازهای سمی در «کفرزیتا» واقع در ریف حماه بین نظام سوریه و معارضان رد و بدل شد.

بر اساس این گزارش، با انتشار خبر وقوع حمله شیمیایی در کفر زیتا، آمریکا خود را کنار کشید و اعلام کرد که اطلاعاتی درباره بکارگیری سلاح شیمیایی در این منطقه ندارد ولی انگلیسی‌ها و فرانسوی‌ها از انگیزه‌ بیشتری برای سخن گفتن درباره حمله گازهای سمی اخیر داشتند.
انتهای پیام/+.ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها