امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 24
۱۳:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 7671
تاریخ انتشار: ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۱۱
تعداد بازدید: 125
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری الجزیره، وزارت خارجه سودان در بیانیه ای ترور رهبر جنبش عدالت و برابری سودان که توافقنامه صلح با دولت ...

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری الجزیره، وزارت خارجه سودان در بیانیه ای ترور رهبر جنبش عدالت و برابری سودان که توافقنامه صلح با دولت خارطوم را در دوحه امضا کرده بود محکوم کرد و این اقدام را جنایت تروریستی جدید شورشیان جنبش جبریل و جبهه انقلابی خواند.

«محمد بشر» رهبر جنبش عدالت و برابری سودان به همراه معاون خود و پنج تن دیگر از رهبران این جنبش در مسیر بازگشت از دوحه به دارفور در خاک چاد ترور شدند.

وزارت خارجه سودان تاکید کرد: ترور رهبران جنبش عدالت و برابری جنایتی شنیع است که به سلسله جرایم و بی رحمی های جبهه انقلابی در مناطق ام روابه، السمیح و الله کریم در کردفان شمالی افزوده شد و این شورشیان همچنان به جنایات خود علیه غیرنظامیان بی گناه و زنان در ابوکرشولا در کردفان جنوبی ادامه می دهند.

وزارت خارجه سودان از جامعه بین المللی خواست جنایات شورشیان که صلح دارفور را هدف گرفته اند محکوم کند.

در این بیانیه از نهادهای منطقه ای و بین المللی و در راس آن اتحادیه آفریقا و شورای امنیت خواسته شده است این جنبش های شورشی را در فهرست گروه های تروریستی قرار دهند که امنیت و ثبات بین المللی را تهدید می کنند.

وزارت خارجه سودان بر حق دولت سودان در حمایت از شهروندان و پیگرد قاتلان و قصاص آنان تاکید کرد.

پایگاه خبری الیوم السابع نیز گزارش داد: هیات مشترک سازمان ملل و اتحادیه آفریقا مستقر در دارفور موسوم به یونامید نیز ترور محمد بشر، رهبر جنبش عدالت و برابری سودان و  تعدادی از رهبرانشان را محکوم کرد.

این هیات در بیانیه ای تاکید کرد: محمد بشر و گروه وی گزینه صلح را برگزیدند و به دنبال ایجاد راه حل مسالمت آمیز برای مناقشه دارفور بودند به همین دلیل در ششم آوریل به سند صلح دارفور پیوستند.

این بیانیه افزود: سند صلح دارفور مورد حمایت کامل اتحادیه آفریقا، سازمان ملل و جامعه بین المللی قرار دارد و این سند تنها راه دستیابی دارفور به صلح  و ثبات است.

هیات مشترک سازمان ملل و اتحادیه آفریقا از طرف های درگیر در دارفور و به خصوص جنبش های شورشی که توافقنامه صلح دوحه را امضا نکرده اند خواست رفتارهای خصمانه را کنار گذاشته و به راه حل مسالمت آمیز برای حل بحران روی آورده و به قانون بین المللی احترام بگذارند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها