امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۰۶:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 76722
تاریخ انتشار: ۲۵ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۲۲:۳۴
تعداد بازدید: 57
به گزارش سرویس سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، جمعی از فعالان دانشجویی استان سیستان و بلوچستان در آستانه سفر حجت‌الاسلام حسن ...

به گزارش سرویس سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، جمعی از فعالان دانشجویی استان سیستان و بلوچستان در آستانه سفر حجت‌الاسلام حسن روحانی به این استان نامه‌ای را خطاب به رئیس جمهور کشورمان صادر کردند.

در این نامه آمده است که آقای روحانی! قبلاً گفته بودیم هرچه عقب نشینی کنیم آن‌ها گستاخ‌تر می‌شوند. امروز دیگر خاکریز هسته‌ای محل گفت‌وگوها نیست.
متن این نامه بدین شرح است:
«بسم الله الرحمن الرحیم

پیش از هر چیز پناه می‌برم به خدا از شر شیطان، او که قسم خورد تا می‌تواند انسان را اغوا کند!
سلام جناب رییس جمهور!

در ابتدا بر خود لازم می‌دانیم به رسم ادب که مردمان این دیار بدان شهره هستند به شما که رییس جمهور کشور اسلامی ما هستید خیر مقدم عرض کنیم. خوش آمدید به این سرزمین! نه آفتاب گرمش، نه بادهای 120 روزه‌اش، نه گرمای سوزان 50 درجه‌اش، نه ریز گردهایی که شما تهرانی‌ها را برای چند روز خانه نشین می‌کند، نه بی‌آبی و خشکسالی و نه حتی اقدامات خانه ویران کن گروهک‌های تروریستی باعث نشده ذره‌ای نسبت به آب و خاک و میهن و دینمان عقب نشینی کنیم.

خوش آمدید به دیار مردمانی که شهره هستند به میهمان نوازی، آن هم میهمانی که منتخب مردم است و مهر تایید امام‌مان را بر حکم ریاست جمهوری خود دارد.

جناب آقای دکتر روحانی! این روزها رسان‌‌های دنیا پر است از اخبار مربوط به ایران اسلامی. حتماً شما هم برای آنکه بدانید دیگران درباره ما چه می‌گویند این رسانه‌ها را رصد کرده‌اید.

نمی‌دانیم خود به هیاهو و جنجال‌های رسانه‌ای رسانه‌های دنیا گوش داده اید یا نه؟ نمی‌دانیم! شاید ما جماعت دانشجوی تندرو و البته بی‌سواد-به زعم شما و البته طرفداران اصلاح‌طلب دولت اعتدال‌گرای شما- بی‌خودی حساس شده‌ایم، نمی‌دانیم! خوش به حال شما؛ می‌دانید چرا؟ شما امام را درک کرده‌اید و احتمالاً سخنان گهربار ایشان را از نزدیک شنیده‌اید، ما که آن‌روزها نبودیم و آن بزرگوار را ندیدیم تا حرفهایش را خوب به خاطر بسپاریم که امروز اگر کسی یک دفعه از خواب بیدار می‌شود و یاد خاطره‌ای می‌افتد که امام در جمع مردم گفته و فقط او شنیده حداقل سندی هر چند تک برگی از او بخواهیم درباره آن خاطره مهم و اساسی.

ولی خب خدا خیر دهد عزیزانی را که یادشان بوده حرف‌ها و سخنان امام را ثبت و ضبط کنند تا برای امروز ما هم ره توشه باشد. جناب رییس! خوب دقت کرده‌اید؟ سخنان آن‌روزهای امام آنقدر جالب بیان شده که تو و من امروز پس از چند دهه آنرا می‌خوانیم انگار برای امروزمان گفته شده است. جای امام خالی، البته برای آنهایی که دم از امام می‌زنند و الا برای ما، بین آن امام و این امام هیچ تفاوتی وجود ندارد. می‌دانید چرا؟ چون شاخص‌ها و معیارها مشخص است و شما کافی است سخنان و خط مشی‌ها را بر این شاخص‌ها مقایسه کنید. باورمان این است که اگر حضرت آقا، آنروزی که لانه جاسوسی آمریکا فتح شد رهبر انقلاب بودند از دانشجویان حمایت می‌کردند و اگر امام راحلمان نیز سال 88 رهبر انقلاب بودند انتخابات را ابطال نمی کردند! چون خودشان فرمودند میزان قانون است. شما که فراموش نکرده‌اید؟ پس می‌بینید بین آقا و امام راحل فرقی نیست تنها نامشان عوض شده به قول مرحوم آغاسی: «خامنه ای خمینی دیگر است ولایتش ولایت حیدر است».

بگذریم جناب دکتر! ما قصد مزاحمت نداریم تنها می‌خواستیم خیر مقدم عرض کنیم و اگر فرصت شد کمی با هم در جایگاه استاد شاگردی گپی بزنیم.

آقای روحانی نمی‌دانیم شما این چند روز اخبار استان سیستان و بلوچستان را مرور کرده‌اید یا خیر، البته شاید شما به خاطر اراجیف اتحادیه اروپا و اظهارات مودبانه اخیر سنای امریکا و همچنین وزرای محترم و باهوش آمریکا و انگلیس پیرامون حقوق بشر در ایران کمی دلگیر هستید و احتمالا وقت نکردید اوضاع و احوال داخل استان و علی الخصوص استان ما را مرور کنید ولی خب خدا را شکر شما در همین ابتدای سال قدم رنجه فرمودید و به این استان تشریف فرما شده‌اید و به همین بهانه بر خود لازم دانستیم شما را مطلع کنیم از آنچه در این مدت بر مردم استان گذشته است.

جناب دکتر! ما دانشجویان تندرو و البته بی سواد کمی حساس شده ایم! حساس به خاطر یک سری اتفاقات؛ مثلا حساس شده‌ایم به خاطر هماهنگی عجیب و غیر طبیعی رسانه‌های غربی با مقامات اروپا و امریکا که یک‌دفعه و در عرض چند روز به شدت بر روی مسائل حقوق بشر متمرکز می‌شوند. شما حساس نشده اید؟ شاید بگذارید به حساب بی‌سوادی ما. ولی خدا می‌داند جناب روحانی همین دانشجویان تندرو و بی‌سواد این روزها را پیش بینی کرده بودند. به خدا گفته بودیم هرچه عقب نشینی کنیم آن‌ها گستاخ‌تر می‌شوند. امروز دیگر خاکریز هسته‌ای محل گفت‌و گوها نیست. پیش روی کرده‌اند گستاخ‌ها! حالا دیگر به دنبال بهانه‌های دیگری برای فشار به این ملت شریف هستند. زبانمان لال، انشاالله گوش شیطان کر شود ولی ما حدسمان این است که این اظهارات حقوق بشری و هماهنگ مقامات و رسانه‌های غربی زمینه‌ای برای تغییر فاز مذاکرات و البته تحمیل تحریم‌های جدید به ایران خواهد بود. خب شاید حق داشته باشند، ما توقعشان را بالا بردیم.

طرف با خود می‌گوید این‌ها که به هر قیمتی حاضرند مذاکره کنند پس می شود هر جور که شده با آنها بازی کنیم. ما هی می‌خواهیم راستی آزمایی کنیم و خود را به آنها اثبات کنیم و آنها می‌خواهند ما را تحقیر کنند و به ریش ما می‌خندند.

جناب رییس جمهور! مذاکرات و گفتگوهای چند روز اخیر کشورمان فقط مابین مسئولین محترم وزارت خارجه با 1+5، نبود! درست در همان ایامی که دستگاه دیپلماسی کشور عزیزمان در حال مذاکرات رسمی با کشورهای گستاخ اروپایی بود در شرق کشور هم یکسری مذاکرات در حال پیگیری بود. البته تفاوت هایی میان این مذاکرات و آن مذاکرات بود! و البته شباهت هایی هم داشت! شباهتش این بود که در هر دو مذاکره دشمن قصد تحقیر ما را داشته و دارد ولی تفاوتش در رسمی و غیر رسمی بودن مذاکرات بود! می‌دانید جناب رییس! شاید اعضای وحشی گروهک جیش العدل ـ الظلم ـ هم اهل تحلیل و حساب و کتاب شده‌اند. مثلاً به خود گفته‌اند این دولت که به هر قیمتی و بر سر هر چیزی دم از گفتگو و مذاکره می‌زند پس بیاییم ما هم درخواست مذاکره کنیم. آن وقت آن می‌شود که شد.

آقای دکتر روحانی! در این چند روز ذهنمان را سوالات زیادی به خود مشغول ساخته است که اگر جسارت نباشد می‌خواهیم از شما بپرسیم! در خصوص گستاخی اتحادیه اروپا بحثی نمی‌کنیم و می‌گذاریم در فرصت‌های بعدی چون زمان هست و مطمئن هستیم که این گستاخی‌ها همچنان ادامه خواهد داشت لذا به حد کافی فرصت داریم. سوالاتمان را در خصوص همین حوادث استان مطرح می‌کنیم.

جناب آقای روحانی! نمی‌دانیم چقدر با اتفاقات و حوادث ده سال اخیر استان آشنا هستید؟ شاید وقت نکرده باشید در طول این سالها این حوادث را مرور کنید. به هر شکل جهت استحضار حضرتعالی باید اشاره کنیم به چند مورد از آنها. نمی‌دانیم تاکنون نام تاسوکی، ناهوک، مسجد جامع زاهدان، تاسوعای چابهار، بلوار ثارالله و... را شنیده‌اید؟ حوادثی که به لحاظ تاثیرگذاری بسیار وسیع‌تر و البته تلخ‌تر از ربایش اخیر مرزبانان عزیز کشورمان بود. احتمالاً شنیده‌اید سال 84 در تاسوکی چه اتفاقی رخ داد؟ 23 نفر شهید شدند و 7 نفر گروگان گرفته شدند. مالک و اعضای گروهک تروریستی‌اش روی آن عملیات کلی مانور دادند و البته آن اتفاق استان را در غم عجیبی فرو برد. اصلاً جناب دکتر! تاسوکی نامیست که برای همیشه دل مردم استان را می‌سوزاند. اما نکته مهم و قابل تامل اینکه آن حادثه با همه بزرگی‌اش به اندازه گروگان‌گیری اخیر در رسانه‌ها مطرح نشد. از آن 7 نفر گروگان ربوده شده، 6 نفر آزاد شدند ولی باز هم آزادی آنها جایی مطرح نشد. پس به ما حق دهید که کمی مشکوک باشیم به این بزرگنمایی حادثه اخیر.

خدا می‌داند ما هم مثل همه از آزادی مرزبانان عزیزمان خوشحالیم ولی به ما حق دهید از خود سوال بپرسیم که کجا بودند برخی آقایان با حمایت‌های رسانه‌ایشان در داخل و خارج، در روزهایی که مردم استان نیاز داشتند به توجه! باورتان می‌شود جناب دکتر! امروز کسانی از آزادی و البته پا درمیانی برخی از چهره های خاص برای آزادی مرزبانان خوشحالند که حتی در سال‌های گذشته اظهار تاسف هم نمی‌کردند از اتفاقات تروریستی استان! یادمان نمی رود در همین دانشگاه سیستان و بلوچستان عناصر وابسته به جریان اصلاح طلب -که امروز حامی شما شده‌اند- چگونه در سال 85 از دستگیری یعقوب مهرنهاد ناراحت بودند و رسماً بیانیه دادند و با رسانه‌های بیگانه مصاحبه کردند و دستگیری این جاسوس وابسته به گروهک را محکوم نمودند! حالا همین آقایان خوشحالند! بی بی سی فارسی، وی او اِی و تمام رسانه|‌های آن ور آبی به همراه برخی رسانه‌های اینور آبی پای کار آمده اند و مدام موضوع آزادی این مرزبانان را مطرح می‌کنند و در این میان آن چیزی که در همه مواضع مشترک است بزرگ کردن نقش جناب مولوی عبدالحمید در این اتفاق می‌باشد!

به راستی جناب دکتر شما به این جریان سازی خاص مشکوک نیستید؟! مگر اولین بار است که عده ای از چنگال گروهک آزاد می‌شوند؟ مگر 6 نفر از 7نفر حادثه تاسوکی آزاد نشدند؟ مگر 15 نفر از 16 نفر حادثه پاسگاه ناهوک آزاد نشدند؟ مگر 15 نفر از گروگان‌های نوبندیان چابهار آزاد نشدند آن هم کمتر از 48ساعت؟! پس چه اتفاق افتاده که این رسانه‌ها اینقدر ذوق زده شده‌اند!

به ما حق دهید این مسئله را مطرح کنیم که نکند از همان ابتدا این حادثه یک سناریو بوده تا یک قهرمان جدید در استان مطرح شود! قهرمانی که امنیت استان به عصای او ربط دارد و می خواهد مشکل آب سیستان را هم حل کند!

آقای رییس جمهور! شما را به خدا به این سوالمان پاسخ دهید! چه کسی به گروهک و اعضای قاتلش قول امان نامه داده است! شاید بگویید رافت اسلامی است دیگر! بله ما هم معتقدیم باید با تدبیر -که البته شما شدیداً اهلش هستید- به برخی از افراد امان نامه داد ولی به کسی که حداقل اندکی از کرده خود پشیمان باشد! نه کسانی که خون چند صد نفر از مردم شیعه و سنی استان را ریخته اند و هنوز هم دارند تهدید می‌کنند! اصلاً شما را به خدا از خود بپرسید آیا می‌توانید در چشمان خانواده شهید 2 ماهه ، ثنا پردل، نگاه کنید و بعد به عبدالرئوف قول امان نامه بدهید؟! جناب مولوی بعد از آزادی مرزبانان در جایی می‌فرمایند ما از قبل هم گفته بودیم اعدام راه چاره نیست!!!

جالب آنکه ایشان در جای دیگری می‌گوید ما به اعضای گروهک گفته‌ایم که خشونت راه رسیدن به هدف نیست! انگار جناب مولوی عبدالحمید هدف گروهک را قبول دارند ولی شیوه را نمی پسندند! جالب است نه؟!

جناب آقای روحانی! شما را به خدا از ما دلگیر نشوید! ما در این چند سال داغ دیده ایم! گاهی نوروزمان با تلخی سپری شده است گاهی اعیادمان و گاهی عزای‌مان با خون عزیزانمان رنگی‌تر شده است! پس حق دهید که از شما به عنوان رییس جمهور قانونی و منتخب ملت سوالاتی بپرسیم. فرق ما با جماعتی که تحمل باخت را ندارند در این است که اگر گزینه مورد نظرمان هم در انتخابات پیروز نشود تابع قانون باشیم و به رای مردم احترام بگذاریم. اصلاً ما می‌خواهیم همه چیز در چارچوب قانون باشد. حتی مذاکرات! مثل بعضی از آقایان نیستیم که شورای نگهبان را قبول ندارند و تنها خواسته شان ابطال انتخابات 88 بود و گزینه دیگری هم روی میزشان نبود! جالب که از بد حادثه یکی از همان آقایان امروز شده استاندار این استان! باید از شما و وزارت کشورتان تشکر کرد که اینگونه پاسخ اعتماد مردم استان را به خود دادید و اصلاح‌طلب‌ترین فرد ممکن را به عنوان استاندار به مردم استان هدیه نمودید!از این جهت باید گفت مچکریم!
جناب روحانی! سال‌هاست عده‌ای به دنبال آن هستند که یک رهبر جداگانه برای اهل سنت کشور بسازند! نکند این اتفاقات اخیر در آن پازل طراحی شده است؟! اگر باشد شما چگونه در پیشگاه امام زمان می‌خواهید پاسخگو باشید! چگونه می‌خواهید در چشمان امام راحلمان نگاه کنید؟!

جناب رییس جمهور! نمی‌دانیم چگونه افرادی که بسیار در مواضع‌شان بی‌بصیرتی دیده می‌شود ادعای رهبری اهل سنت را دارند؟ مگر تاریخ را نخواندیم که عده‌ای در ابتدای انقلاب این موضوع را با امام مطرح کردند و امام مخالفت کردند. مگر مواضع ایشان را نمی‌بینید؟ فتنه سوریه را انقلاب می‌دانند و تروریست‌های وهابی و تکفیری را مردم مظلوم سوریه می‌خوانند؟! مدعی گرفتن امان نامه برای قاتلان فرزندان شیعه و سنی ما هستند. در عین آزادی، نظام را به تبعیض متهم می‌کنند. آموخته‌اند و می‌آموزند با بهره‌گیری از احساسات و عواطف مذهبی مردم استان می‌توانند اهداف سیاسی خودشان را دنبال کنند. در برخی از مدارس شان شیعه را به عنوان مشرک، تکفیر می‌کنند. اگر باور نمی‌کنید می‌توانید در سایت رسمی این افراد مواضعشان را جستجو کنید. آقای روحانی از آنها بپرسید عامل انتحاری مسجد علی ابن ابیطالب(ع) در کدام مدرسه دینی در استان تحصیل کرده بود؟ حال این جریانات تندرو می‌خواهند برای مردم این استان پدری کنند؟ و شمایی که ادعای اعتدال و تدبیر دارید و منتقدان صبور و منطقی خود را تندرو و افراطی می‌دانید چرا نه تنها اینگونه جریانات را نیز از خود دور نمی‌کنید بلکه منصوبان شما قصد دارند آنها را بزرگ کنند؟

جناب آقای روحانی! ما معتقدیم گفتمانی که در این استان نتیجه داد و برنامه های تفرقه افکنانه دشمنان منطقه را نقش بر آب کرد، گفتمانی بود که شهید شوشتری در این استان اجرا کرد: «گفتمان امام، انقلاب و رهبری». برنامه های مدبرانه و نگاه معتدل ایشان به تمام مردمِ محرومِ اهل سنت استان بود که موجب خشم تروریست‌های تکفیری شد؛ همان‌هایی که اکنون عده‌ای اعطای امان نامه به آنها را در سر دارند. ما معتقدیم شهادت شهید شوشتری و دیگر عزیزان شیعه و سنی در کنار یکدیگر باید درسی باشد برای کسانی که ادعای تدبیر و اعتدال در این استان دارند.

جناب آقای رییس جمهور! در پایان لازم است بگوییم ما جوانان انقلابی خمینی کبیر تا جایی که گفتمان شما و منصوبان­تان، پیرو گفتمان «امام، انقلاب و رهبری» باشد لحظه‌ای از حمایت دست نخواهیم کشید و اگر اندکی لغزش و عدول از این گفتمان صورت گیرد با صلابت انقلابی پاسخ خواهیم داد.
والسلام
شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه های استان سیستان و بلوچستان
بسیج دانشجویی دانشگاه سیستان و بلوچستان

کانون فرهنگی و اجتماعی"کفا" دانشگاه سیستان و بلوچستان

انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه سیستان و بلوچستان

جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه سیستان و بلوچستان

کانون قرآن و عترت دانشگاه سیستان و بلوچستان
بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان

بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان
مدرسه عالی شهید مطهری (ره) زاهدان

بسیج دانشجویی دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار
بسیج دانشجویی دانشگاه ولایت ایرانشهر

جنبش عدالتخواه دانشجویی دانشگاه ملی زابل
بسیج دانشجویی دانشگاه ملی زابل
جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه ملی زابل

انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه ملی زابل
بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی زابل
هیات آل طه دانشگاه علوم پزشکی زابل
بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد زابل
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها