امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۰۲:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 76738
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 149
رسول زرگرپور استاندار اصفهان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در پاسخ به پرسشی درباره اظهارات ...

رسول زرگرپور استاندار اصفهان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در پاسخ به پرسشی درباره اظهارات اخیرش که دفن «ریچارد فرای» در اصفهان را منوط به دستور وزیر امور خارجه دانسته بود، توضیح داد: بنده نگفتم همه چیز منوط به دستور وزیر خارجه است، بلکه گفتم منوط به تصمیم در تهران است.

وی نسبت به نامه وزیر خارجه به محمد نهاوندیان رئیس دفتر رئیس‌جمهور در زمینه این موضوع نیز ابراز بی‌اطلاعی کرد و درباره زمان دفن «ریچارد فرای» در اصفهان، گفت: بنده اطلاعی در این زمینه ندارم و هیچ دستوری به بنده داده نشده است، خبر جدیدی هم در این باره ندارم، هر زمان خبری بود حتماً اطلاع می‌دهم.

استاندار اصفهان تأکید کرد:‌ بنده نه در جریان نامه آقای ظریف به آقای نهاوندیان هستم و نه گفته‌ام دفن «فرای» به آقای وزیر امور خارجه مربوط می‌شود، بلکه گفته‌ام تصمیم‌گیری در این مورد باید در تهران انجام شود.

زرگرپور در پایان در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا احتمال عدم دفن «ریچارد فرای» وجود دارد یا نه؟ گفت: وقتی قرار است تصمیم‌گیری در این زمینه در تهران انجام شود و بنده در اصفهان هستم، به معنای آن است که هیچ اطلاعی ندارم، هر زمانی مطلع شدم آن را اعلام می‌کنم.

به گزارش فارس، چندی پیش «ریچارد فرای» ایران‌شناس آمریکایی در ایالات متحده درگذشت و وصیت کرد که پیکرش در کنار زاینده‌رود دفن شود.

رسول زرگرپور استاندار اصفهان روز گذشته در جمع خبرنگاران در این زمینه گفته بود: در اولین روز مرگ این ایران‌شناس آمریکایی، وزیر امور خارجه با من تماس گرفت و درصدد هماهنگی‌های لازم بدنبال وصیت «ریچارد فرای» برای دفنش در اصفهان بود و درباره وضعیت اصفهان برای دفن او در این شهر سؤالاتی را مطرح کرد، همان موقع نیز من با امام جمعه محترم اصفهان تماس گرفتم و مسئله را با ایشان در میان گذاشتم، از آن روز تاکنون هیچ پیامی از سوی دولت دریافت نکرده‌ایم و موضع دولت را نیز نمی‌دانیم.

استاندار اصفهان همچنین با بیان اینکه وزیر امور خارجه تنها مرجع تصمیم‌گیری برای دفن «ریچاردفرای» در کنار زاینده‌رود اصفهان است، گفته بود: با توجه به مخالفت‌های برخی ارگان‌ها از جمله میراث فرهنگی، باید وزیر امور خارجه در این خصوص پاسخگو باشد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها