امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۵:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 76739
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 39
به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حسن غفوری‌فرد عضو مجمع راه‌اندازی مجدد خانه احزاب در حاشیه مراسم تشییع ...

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حسن غفوری‌فرد عضو مجمع راه‌اندازی مجدد خانه احزاب در حاشیه مراسم تشییع پیکر والده اسدالله بادامچیان با اشاره به راه‌اندازی مجدد خانه احزاب اظهار داشت: زمانی که در خانه احزاب مسئولیت داشتم منشور وفاق را در آنجا تدوین کردیم و مورد تحسین بیش از 100 حزب از دو طرف قرار گرفت اما در دوره بعد که ریاست در اختیار اصلاح طلبان قرار گرفت در هر دوره کارها با توافق پیش می‌رفت و تلاش می‌شد که خانه احزاب با رویکرد صنفی پیش برود. در آنجا تحزب داشتیم و موضوع دفاع از یک حزب مطرح نبود و توافق بود که هیأت رئیسه از هر دو طیف تشکیل شود که همکاری‌های خوبی در این خصوص صورت گرفت.

غفوری‌فرد ادامه داد: دو دوره موسوی تبریزی رئیس بود و یک دوره نیز بنده که در این مدت همکاری‌های مناسب و خوبی نیز صورت گرفت اما در دوره چهارم در مورد صحت انتخابات بحث شد و یکجانبه گرایی صورت گرفت و خانه احزاب به خانه اصلاح‌طلبان تبدیل شد.

وی افزود: در این دوره نقض غرض وجود داشت و دیگر همه طیف‌ها مثل گذشته همکاری و حضور خوبی نداشتند و کارها انجام نمی‌شد ولی اخیرا در دولت آقای روحانی جلساتی در وزارت کشور برگزار شد که پیرامون موضوعات احزاب بحث و گفت‌وگو صورت گرفته است و مقدماتی برای راه‌اندازی مجدد خانه احزاب تهیه شده است.

عضو مجمع راه‌اندازی مجدد خانه احزاب گفت: پیگیری‌ها از سوی افراد معرفی شده دو طیف در حال انجام است اما هنوز نظر دو طیف جلب نشده و توافق دو طرف جلب و دغدغه‌های آنها رفع شود.

غفوری‌فرد با بیان اینکه در طی این مدت برخی زیاده‌طلبی‌ها صورت گرفته است، گفت: این موضوع باعث شده تا توافقات صورت نگیرد.

وی در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه آیا این عدم توافقات با موسوی تبریزی بوده است، پاسخ داد: خیر ما با آقای موسوی تبریزی هیج مشکلی نداریم ما با همکاری یک گروه چندنفره مسئول آن هستیم که دعوتنامه‌هایی را برای احزاب ارسال کنیم که این دعوتنامه‌ها آماده شده ولی هنوز ارسال نشده است.

عضو مجمع راه‌اندازی مجدد خانه احزاب اظهار داشت: ما به دنبال این هستیم که دغدغه‌ها، ‌مسائل و مشکلات را رفع کنیم چرا که اگر قرار است جلسه‌ای تشکیل شود باید در فضایی آرام شکل بگیرد، در حال حاضر برخی می‌گویند بهتر است نام خانه احزاب،‌ باشگاه احزاب شود یا حتی مسائل دیگر سیاسی را نیز مطرح می‌کنند که اینها خود نیز جزو مسائل و مشکلات ماست و باید هر چه سریع‌تر رفع و حل و فصل شود.

غفوری‌فرد با بیان اینکه هنوز در مورد خانه احزاب به توافق نهایی نرسیدیم،‌ گفت: نگرانی من این است که اگر مجددا جلسه‌ای تشکیل شود دچار مشکل می‌شویم و نقض غرض صورت می‌گیرد که بهتر است ابتدا دغدغه‌ها و تنش‌ها را حل و فصل کنیم و سپس جلسه‌ای را برگزار کنیم.

وی همچنین با اشاره به جلسه مشترک فعالان احزاب با وزیر کشور گفت: امیدواریم اردیبهشت ماه جلسه مشترکی را با وزیر کشور برگزار کنیم البته این جلسه قرار بود زودتر برگزار شود.

نماینده سابق مجلس همچنین در خصوص حضورش در انتخابات آینده مجلس دهم نیز گفت: به طور حتم در انتخابات مجلس دهم کاندیدا خواهم شد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها