امروز : یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 25
۱۲:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 7674
تاریخ انتشار: ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۱۱
تعداد بازدید: 137
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، مجتبی عبداللهی در مراسم افتتاح پروژه ملی تولید برق از پسماندهای شهری به روش هاضم اظهار داشت: در سال‌های اخیر با ایجاد ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، مجتبی عبداللهی در مراسم افتتاح پروژه ملی تولید برق از پسماندهای شهری به روش هاضم اظهار داشت: در سال‌های اخیر با ایجاد کارخانه‌های متعدد همچون آراد کوه، دیگر دفن زباله را به صورت غیربهداشتی نداریم و تمامی زباله‌ها پردازش می‌شود. زباله تر نیز تبدیل به کود و کمپوست شده و در چرخه محیط زیست مورد استفاده قرار می‌گیرد.

وی به تصفیه شیرآبه اشاره کرد و گفت: در زمینی به وسعت 3هکتار با 20 مخزن و 14هزار مترمکعب شیرابه‌ها تصفیه می شوند که این پروژه با همکاری دانشگاه تهران به بهره‌برداری رسید تا امروز شیرابه ورودی این کارخانه به آب تصفیه شده تبدیل شود و به مصرف مجموعه آراد کوه و 230 هکتار درختکاری آن برسد.

معاون خدمات شهری شهرداری تهران با اشاره به کارخانه کهریزک گفت: در این میان کارخانه کهریزک را می‌توانیم به این مجموعه انتقال دهیم و زباله‌ها را پردازش کنیم.

عبدللهی ادامه داد: کارخانه تولید برق از پسماند شهری به روش هاضم با همکاری بخش خصوصی انجام شد. در این کارخانه زباله تر بعد از تبدیل به گاز به الکتریسیته و برق تبدیل می‌کند. این کارخانه قابلیت این را دارد که تولید برق را تا 3مگاوات افزایش دهد.

به گفته وی شهرداری تهران این امکان را دارد که مجموعه کارخانه زباله خشک در آراد کوه را نیز راه اندازی کند.

عبداللهی درباره فرهنگ سازی در زمینه تفکیک زباله نیز گفت: درباره زباله و تفکیک آن از مبدا باید تلاش های بیشتری صورت گیرد. بنابراین فرهنگ سازی در زمینه تولید زباله هم باید صورت گیرد. در حال حاضر متاسفانه میزان تولید زباله برای هر فرد 700گرم در روز  است که از نورم جهانی بسیار زیاد است و باید آن را به 500 گرم برسانیم.

معاون خدمات شهری شهرداری تهران افزود: تولید این میزان زباله بسیار زیاد است. در کشورهای اروپایی هفته‌ای دو تا سه بار به جمع آوری زباله می‌پردازند اما در تهران و در برخی از مناطق، روزی دو تا سه بار زباله‌ها جمع آوری می‌شوند که باید در این زمینه فرهنگ سازی انجام شود.

به گزارش فارس، در فاز اول تولید برق این کارخانه 3مگاوات برق از 300تن زباله را در روز تولید می‌کند که در آینده‌ای نزدیک توانایی تولید 6 تا 7 مگابایت برق را دارد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها