امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۱۸:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 76742
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 46
به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حسین سبحانی‌نیا عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی پیش از ظهر امروز در حاشیه ...

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حسین سبحانی‌نیا عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی پیش از ظهر امروز در حاشیه مراسم تشییع پیکر والده اسدالله بادامچیان با اشاره به مرحله دوم هدفمندی یارانه‌ها اظهار داشت: امیدواریم دولت در مرحله دوم هدفمندی یارانه‌ها موفق عمل کند. اگر افراد با میل و رغبت از یارانه خود انصراف دهند به کارهای زیربنایی کمک می‌شود البته دولت نیز باید تلاش کند تا سبد حمایتی را به درستی تامین کند و همانند گذشته اشکالاتی که در روش اجرای آن وجود داشت را رفع کنند.

سبحانی‌نیا ادامه داد: باید به مردم اعتماد کرد و زمینه‌ای را فراهم آورد تا اشخاصی که نیاز دارند ثبت‌نام کنند و افرادی هم که به یارانه‌ها نیازی ندارند انصراف دهند.

وی همچنین در خصوص شعار سال 1393 که توسط مقام معظم رهبری تعیین شد، گفت: مجلس در حال تلاش است تا وزرای اقتصادی را به مجلس دعوت کند و برنامه‌های آنها را در این باره جویا شود. در موازات این مسیر نیز نظرات نمایندگان مردم گرفته خواهد شد.

وی تصریح کرد: نائب رئیس دوم مجلس مسئول هماهنگی‌های لازم در این خصوص است و منتظریم بعد از جمع‌آوری نظرات کمیسیون‌ها در قالب طرح و یا موضوعی دیگر بتوانیم از ظرفیت‌های خود برای این موضوع استفاده کنیم.

عضو هیأت رئیسه مجلس ادامه داد: با دولت در این زمینه تعامل خوبی داریم و تلاش‌مان این است تا در چارچوب تعاملی این کار را انجام دهیم.

سبحانی‌نیا همچنین در خصوص سؤال از وزرا نیز گفت: تلاش‌مان این است که بتوانیم پرسش‌هایمان را از وزرا به کمترین نحو برسانیم و سؤالات اساسی که ضرورت دارد مطرح شود. در صورتی که در فراکسیون رهروان ولایت این موضوع را مطرح کردیم که به تعدادی از سؤالات پاسخ دهیم که موضوعات آن هم موضوعات ملی، ریشه‌ای یا معیشت مردم است و مابقی آن را در یک هماهنگی تعاملی با دولت و در جهت خواسته‌های نمایندگان رفع کنیم و این تلاش‌ها از طریق فراکسیون اکثریت مجلس در حال انجام است که سؤالات غیراساسی حذف شوند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها