امروز : سه شنبه ۲ آبان ۱۳۹۶ - 2017 October 24
۰۶:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 76748
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 27
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سردار سیدمسعود جزایری معاون امور بسیج و فرهنگ دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح با انتقاد از پدیده ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سردار سیدمسعود جزایری معاون امور بسیج و فرهنگ دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح با انتقاد از پدیده استفاده از القاب نامأنوس خارجی در نامگذاری اماکن و لوازم تولید داخل و پیشینه‌ تاریخی آن در کشور، اظهار داشت: قبل از انقلاب شکوهمند اسلامی و در دوران رژیم طاغوت نامگذاری فرنگی روی اشخاص و اماکن عمومی به شکل افراطی بروز و ظهور یافته بود و این عیب ملی تا حد زیادی بعد از پیروزی انقلاب اسلامی بر طرف شد و بعضی دستگاه‌ها و سازمان‌ها مأمور اصلاح این ناهنجاری شدند.

وی افزود: برغم تلاش‌های صورت پذیرفته در کمال تأسف مدتی است مجدداً با رخنه بیش از حد رسانه‌های خارجی و ماهواره‌ها و ظاهراً فقدان طرح و برنامه لازم‌ از سوی دستگاه های متولی به شکل قارچ گونه‌ای با درج اسامی نامأنوس خارجی روی اماکن و تولیدات داخلی مواجه هستیم.

معاون ستاد کل نیروهای مسلح تصریح کرد: دور از شأن و منزلت جامعه بزرگ ایران اسلامی است که با وجود قله‌های افتخار آمیزی که متعلق به این کشور است، تحت تاثیرات فرنگی مآبانه قرار گیرد ولذا همه دستگاه ها و نهادهای ذیربط و به‌خصوص بخش‌های فرهنگی اعم از دولتی، عمومی و سازمان‌های مردمی انتظار است با عنوان یک وظیفه به رفع این نقیصه بپردازند.

جزایری نقش روحانیون، مساجد، ائمه جماعات برای رفع این مشکل و تبدیل آن به مطالبه عمومی را مهم خواند و افزود: یکی از لایه‌های امر به معروف و نهی از منکر توجه ویژه به لایه بیرونی و ظواهر جامعه است که بایستی انطباق لازم را با آموزه‌های دینی و هویت ملی داشته باشد.

معاون امور بسیج و فرهنگ دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح خاطرنشان کرد: خوشبختانه در این مورد در جامعه وفاق ملی وجود دارد و در هر زمانی ولو اندک می‌توان این مسأله را به یک عزم ملی برای پاسداری از داشته‌های خودی مبدل کرد.   وی با بیان اینکه نقش شخصیت‌های مرجع، نخبگان، دانشگاهیان و اهتمام جدی و بدون اغماض دستگاههای متولی در جلوگیری استفاده از القاب بیگانه و مقابله با این پدیده، بسیار کارگشا است، افزود: یکی از نهادهای تاثیرگذار در این زمینه، رسانه‌ها اعم از صدا و سیما، روزنامه‌ها، مجلات و سایت‌ها فعال در فضای مجازی و اینترنت هستند که امید می‌رود در این امر ملی گام‌های اساسی بردارند.

رییس ستاد تبلیغات دفاعی کشور در پایان با تاکید بر اهمیت بالای نقش هنرمندان و تولیدات سینمایی و سریال‌های تلویزیونی در فرهنگ‌سازی توجه بیشتر به مفاخر فرهنگی خودی و صیانت از هویت دینی، ملی و انقلابی جامعه، تصریح کرد: پایگاههای بسیج و بسیجیان در عرصه ارتقای هویت داخلی، رسالت تاریخی برعهده دارند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها