امروز : چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 18
۱۵:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 76756
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 63
حسین میرمحمدی نماینده مردم گلپایگان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به ...

حسین میرمحمدی نماینده مردم گلپایگان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به برگزاری اولین جلسه کارگروه تحول نظام بانکی گفت:‌ با اینکه قانون مربوط به بانکداری بدون ربا در اوایل دهه 60 تصویب شده است، اما الان و پس از گذشت سه دهه عملاً بانکداری بدون ربا نداشته به جای آن ملغمه‌ای داریم که نه با اقتصاد اسلامی و نه با نظام‌های موجود بانکداری غربی سازگار است.

وی به تحقیقات انجام شده از سوی وزارت اقتصاد و دارایی، کمیته فقهی بانک مرکزی، مرکز مطالعات ریاست جمهور، مرکز تحقیقات اسلامی قم و ... اشاره کرد و افزود: منتظر این بودیم که لایحه‌ای برای بانکداری بدون ربا از سوی دولت به مجلس ارائه شود که نه از سوی دولت سابق و نه دولت فعلی چنین اتفاقی نیفتاد.

میرمحمدی ابلاغ سیاست‌های اقتصاد مقاومتی از طرف مقام معظم رهبری را یادآور شد و گفت:‌ کمیسیون اقتصادی و برنامه بودجه مجلس تصمیم گرفتند کارگروهی تشکیل دهند و بانکداری بدون ربا را از طریق آسیب‌شناسی نظام بانکی عملیاتی کنند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس اظهار کرد:‌ پس از رایزنی‌های اولیه و استقبال رئیس مجلس قرار شد به‌طور هفتگی جلسات این کارگروه برپا شود.
انتهای پیام/ 
برچسب ها:
آخرین اخبار