امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۲۱:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 76758
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 50
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سردار سرلشکر غلامعلی رشید جانشین رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در مراسم تقدیر از زحمات و ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سردار سرلشکر غلامعلی رشید جانشین رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در مراسم تقدیر از زحمات و فداکاریهای امیر اقبال محمدی زاده و امیر بازنشسته نصرت الله معین وزیری، از فرماندهان و طراحان دفاع مقدس، که به مناسبت روز ارتش جمهوری اسلامی ایران برگزار شد، طی سخنانی اظهار داشت: تدبیر حضرت امام خمینی(ره) و معرفت ارتشیان در به ثمر رسیدن انقلاب اسلامی ایران بسیار موثر بود.

وی به مقایسه ارتش قبل از انقلاب و بعد از انقلاب پرداخت و بیان کرد: ارتش جمهوری اسلامی ایران به لحاظ ایمان و به دلیل پشتوانه مردمی که همراه خود دارد به مراتب قوی تر از ارتش قبل از انقلاب است و به همین دلیل توانست بر دشمن متجاوز غلبه کند. ارتش ما در هشت سال دفاع مقدس توانست تحقیر جنگ های دو قرن گذشته را جبران کند.

رشید تصریح کرد: مفاهیم جنگ هشت ساله هرگز با مفاهیم جنگ های دو قرن گذشته قابل مقایسه نیست و تا زمانی که ارتش پشتوانه‌ای همچون مردم، بسیج و سپاه دارد هرگز شکست نخواهد خورد و همیشه قدرتمند خواهد ماند.

وی یادآور شد: رئیس ستاد کل نیروهای مسلح، سرلشکر بسیجی دکتر فیروزآبادی در سوم خرداد سال 1392 در سخنرانی قبل از خطبه های نماز جمعه که اتفاقا شرایطی خاص هم بر کشور حاکم بود و دشمنان به دنبال اختلاف افکنی بین مذاهب و اقوام بودند به بیان دلاوری های ارتش پرداخت.

رشید افزود: او از امیر بزرگوار اقبال محمدی زاده که اهل کردستان و از برادران اهل تسنن هستند، نام برد که در زمان جنگ تحمیلی در کنار سایر فرماندهان عالی رتبه ارتش و سپاه طراحی عملیات‌های بزرگ را به عهده داشت و لذا از بنده خواست که از این فرمانده و امیر معین وزیری که ایشان هم مانند امیر محمدی زاده هم اهل کردستان و هم از برادران اهل تسنن هستند، تقدیر شود.

جانشین رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: همه فرماندهان دوران دفاع مقدس می دانند که این دو بزرگوار از طراحان خوش فکر ارتش بودند که نقش مهمی در عملیات های رزمندگان اسلام داشتند و با حضور تمام قد سپاه و ارتش و نیروهای مردمی و زحمت همین عزیزان، سال دوم جنگ نقطه نورانی و قوت ما در هشت سال دفاع مقدس شد و خداوند آن همه فتح و پیروزی را نصیب رزمندگان ایران اسلامی کرد.

جانشین رئیس ستاد کل نیروهای مسلح خاطرنشان کرد: ما باید بتوانیم دفاع مناسبی از رزمندگان و فرماندهان هشت سال دفاع مقدس داشته باشیم که دفاع مناسب نیازمند چند اقدام اساسی است از جمله مقابله با تحریف دفاع مقدس، اجتناب از مناقشه بین ارتش و سپاه و ایجاد شرایط لازم برای نقد و گفت و گو.

وی همچنین اظهار داشت: همه ما باید از ورود به مباحث مناقشه انگیز اجتناب کنیم، به دلیل همین مناقشه های بین نیروها در جنگ، عملا مباحث در سطح تاکتیکی و عملیاتی باقی مانده و به دلیل غلبه گفتمان سیاسی – تبلیغاتی بخش مهمی از ظرفیت های جنگ در سطح راهبردی باقی مانده است.

در ادامه این مراسم سردار بهمن کارگر رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس در سخنان کوتاهی ضمن گرامیداشت روز ارتش جمهوری اسلامی ایران از جانفشانی همه رزمندگان به ویژه امیر اقبال محمدی زاده و امیر معین وزیری گزارشی از دیدار دست اندرکاران راهیان نور با مقام معظم فرماندهی کل قوا ارائه کرد.

وی با اشاره به نقش ارتش، سپاه، نیروهای انتظامی، بسیج و سازمانهای دولتی در رونق راهیان نور، اظهار داشت: مقام معظم رهبری در جلوگیری از فراموش شدن حماسه دفاع مقدس و تحریف آن رهنمودهایی ارائه دادند که نشان از توجه ویژه معظم له به دفاع مقدس و فرهنگ ارزشمند آن است.

کارگر خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب معتقدند پرداختن به راهیان نور یکی از راه‌های فراموش نشدن دفاع مقدس است.

در پایان مراسم لوح تقدیر امیران اقبال محمدی زاده و معین وزیری توسط سرلشکر رشید به آنها اهدا شد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها