امروز : دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 18
۰۱:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 7676
تاریخ انتشار: ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۱۱
تعداد بازدید: 147
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس بیژن اخوان آذری در پنجاه و سومین کنگره بین‌المللی انجمن دندانپزشکی ایران که در سالن همایش‌های برج میلاد برگزار ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس بیژن اخوان آذری در پنجاه و سومین کنگره بین‌المللی انجمن دندانپزشکی ایران که در سالن همایش‌های برج میلاد برگزار می‌شود گفت: دندانپزشکان با همان لوازم و تجهیزاتی کار می‌کنند که دندانپزشکان اروپا و آمریکا نیز از آن استفاده می‌کنند اما دندانپزشکان ایرانی آن تجهیزات را گرانتر می‌خرند و به طور متوسط 2.5 برابر ارزانتر از بیماران ویزیت می‌گیرند یعنی به بیماران سوبسید می‌پردازند.

رئیس هیئت مدیره انجمن دندانپزشکی ایران افزود: سال‌ها طول می‌کشد که یک دندانپزشک بتواند هزینه‌های مطب و تجهیزات خود را بپردازد. یک دندانپزشک از عمر، تحصیلات و تجربه خود می‌گذرد و به بیمار هم سوبسید می‌پردازد اما چرا حالا باید مالیات را چندین برابر بیشتر از قبل بپردازد.

اخوان آذری با انتقاد از افزایش 20 درصدی مالیات دندانپزشکان گفت: یک دندانپزشک 70 ساله که امسال می‌بایست 20 درصد بیشتر مالیات بپردازد آیا 20 درصد بیشتر کار کرده یا 20 درصد بیشتر درآمد داشته که حالا 20 درصد بیشتر مالیات بر درآمد بپردازد.

رئیس هیئت مدیره انجمن دندانپزشکی افزود: بهتر است دست‌اندرکاران به وسایل، لوازم و تجهیزات دندانپزشکان سوبسید بدهند تا آنها این وسایل را ارزانتر خریداری کنند آن موقع مالیات 20 درصدی را افزایش دهند.

اخوان آذری در ادامه به پرستیژ رشته دندانپزشکی اشاره کرده و گفت: این حرفه ماست که به ما پرستیژ می‌دهد و این احترام را در اجتماع در قبال یک دندانپزشک به وجود می‌آورد. اما من دیشب ملاحظه کردم که تمام پرستیژ حرفه‌ای ما فرو ریخت چرا که شرکت‌های دندانپزشکی حاضر در نمایشگاه به دلیل فرو ریختن غرفه‌ها به خاطر باد و باران دیشب بر سر ما و اعضای هیئت مدیره داد زدند که این نشان از این است که چقدر ما خودمان را ضعیف انگاشته‌ایم و پرستیژ حرفه‌ای خود را زیر سوال برده‌ایم.

رئیس هیئت مدیره انجمن دندانپزشکی ایران با انتقاد از اینکه کنگره دندانپزشکی چرا باید وابسته به نمایشگاه تجهیزات باشد گفت: متأسفانه این شرکت‌ها به ما توهین کردند و اظهار داشتند که ما دندانپزشکان از آنها ارتزاق می‌کنیم چرا باید چنین مسئله‌ای برای ما به وجود بیاید.

اخوان آذری گفت: ما باید ذهنیت خود را تغییر دهیم و کاری کنیم که استقلال پیدا کنیم و طوری نباشد که نمایندگان شرکت‌های نمایشگاهی بر سر هیئت مدیره که نماینده دندانپزشکان است داد بزند.

رئیس هیئت مدیره انجمن دندانپزشکی گفت: ماه دیگر یک نشست برگزار خواهیم کرد که به مسائل مالیاتی دندانپزشکان بپردازیم چرا که به حرفه دندانپزشکی بسیار ظلم می‌شود. 

مهناز صاحب جمعی، رئیس پنجاه و سومین کنگره انجمن دندانپزشکی ایران گفت: چالش‌های تشخیص در دندانپزشکی شعار امسال کنگره است که با هدف ارائه آخرین دستاوردهای نوین علمی - پژوهشی در حوزه دندانپزشکی توسط اساتید برجسته داخلی و خارجی و با حضور بیش از 6 هزار نفر از دندانپزشکان و رشته‌های مرتبط شامل جراحان فک و صورت، متخصصان ایمپلنت، ارتودنسی، ترمیمی و کودکان به مدت 4 روز در سالن برج میلاد تهران برگزار می‌شود.

آرش منصوریان دبیر کمیته علمی کنگره نیز مشکل شایع دندانپزشکان در مطب را چالش‌های تشخیصی دانست و افزود: برای انتخاب سخنرانان سابقه تدریس، سوابق علمی، تعداد مقالات و تجارب ارزشمند آن‌ها را در نظر گرفتیم و بیش از 70  استاد برجسته در این 4 روز سخنرانی خواهند کرد.

منصوریان ادامه داد: 90 تا 95 درصد سخنرانان ما از اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها هستند.

وی به پنل‌های خاص این کنگره که بر اساس موضوعات شایع مثل ایدز و بالا رفتن قیمت ارز است اشاره کرد و گفت: سعی کردیم حتی پنل‌ها را نیز به صورت چالشی برگزار کنیم بدین ترتیب که برای هر سخنرانی 35 تا 40 دقیقه‌ای 20 تا 25 دقیقه وقتی بحث و بیان مشکلات گذاشتیم تا در بین پنل‌ها نیز اساتید و دانشجویان بتوانند با هم به گفت‌وگو بنشینند.

منصوریان دبیر کمیته علمی ادامه داد: سعی کردیم کنگره امسال از حالت کلیشه‌ای مانند سایر کنگره‌ها خارج شود و مطالب و سخنرانی‌ها در این کنگره به صورت چالش و  پرسش و پاسخ باشد.
انتهای پیام/
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها