امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۹:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 76762
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 97
به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، فریدون عباسی رئیس سابق سازمان انرژی اتمی در همایش جشن هسته‌ای که عصر امروز ...

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، فریدون عباسی رئیس سابق سازمان انرژی اتمی در همایش جشن هسته‌ای که عصر امروز در سالن مرکزی آمفی‌تئاتر دانشگاه امیرکبیر برگزار شد، با بیان اینکه برنامه هسته‌ای به شخص یا جریان خاصی انحصار ندارد، اظهار داشت: برنامه هسته‌ای انحصاراً به شخص یا جریان خاصی محدودیت ندارد بلکه به همه مردم ایران مرتبط است.

عباسی با بیان اینکه کسی که در برنامه هسته‌ای ایران توانست تأثیر بسیار زیاد و به سزایی داشته باشد، گفت: آقای هاشمی رفسنجانی در دهه 60 و دوران تصدی ریاست‌جمهوریشان توانستند به برنامه‌ هسته‌ای شکل خاصی بدهند و با برنامه‌ریزی در این امر متخصصین زیادی را در دهه 60 تربیت کردند.

وی ادامه داد: اساتیدی که امروز در دانشگاه‌ها مشغول تدریس مباحث هسته‌ای هستند همان دانشجویان دهه 60 هستند که پایه‌گذاران این بحث‌ها شدند.

رئیس سابق سازمان انرژی اتمی با بیان اینکه در سال 76 وقتی جامعه ملی عزم خود را نشان داد و آقای خاتمی انتخاب شدند ادامه داد: ایشان نیز مدیر مناسبی را به ریاست سازمان انرژی اتمی در آن زمان منصوب کردند. آقای آقازاده شخصی بود که خدمات مؤثری در آنجا انجام داد و تحولات چشم‌گیری در این صنعت به وجود آورد که باید ما قدردان آقای آقازاده باشیم.

عباسی ادامه داد:‌ در سال 84 نیز با حماسه‌ای که مردم آفریدند باعث شد نظام ما از گذشته ثابت‌تر شده و مسئول دیگری به جمع مدیران اضافه شود و باعث شد چرخه هسته‌ای ما تکمیل شود.

وی افزود: بنده به عنوان مدیری که در دوره‌ای هرچند کوتاه در سازمان انرژی اتمی مدیریت می‌کردم اذعان می‌کنم همه مدیران کشور نقش مؤثری را در زمینه هسته‌ای ایفاء کردند.

رئیس سابق سازمان انرژی اتمی تأکید کرد: همه باید دست در دست هم دهیم و بدون تخریب یکدیگر در چرخه هسته‌ای روزبروز پیروزتر شویم.ما باید در عرصه‌های دیگر نیز مثل چرخه هسته‌ای موفقیت‌های روزافزونی را کسب کنیم.

عباسی اظهار داشت:  باید از تنش دوری کنیم که اگر اختلاف سلیقه‌ای هم داریم باید از نمونه‌های دیگر به رفع آن بپردازیم.

وی ادامه داد: اگر تلاش کنیم جامعه علمی در جهت دستاوردهای بیشتر فعالیت کند می‌توان جواب خوبی به تحریم‌ها بدهیم و این باعث یأس و پشیمانی دشمن از ایجاد تحریم‌ها خواهد شد.

رئیس سابق سازمان انرژی اتمی با بیان خاطره‌ای از دوران مسئولیتش در این سازمان گفت: در خردادماه سال 90 در جلسه‌ای که خدمت رهبری بودم در گزارشم جمله‌ای را نوشتم و به خدمت ایشان عرض کردم و آن جمله این بود برای اینکه بتوانیم صنعت هسته‌ای کشور را اداره کنیم ما به همه سلیقه‌های سیاسی که در چارچوب نظام هستند باید تکیه کنیم و رهبری نیز این جمله را تأئید کردند.

عباسی اظهار داشت: امروز دولت جمهوری اسلامی در همه عرصه‌ها به کمک نیاز دارد و ما باید یکدل و یک صدا به دولت کمک کنیم.

وی در ادامه با کنیه‌ای به برخی دانشجویان که خواستار آزادی زندانیان امنیتی بودند گفت: ما باید طوری عمل کنیم که نیازی به آزاد کردن زندانی سیاسی نداشته باشیم. امیدوارم در آینده همه ما به گونه‌ای عمل کنیم که نیازی به آزاد کردن و یا اینکه خواستار آزادی زندانی سیاسی باشیم نداشته باشیم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها