امروز : سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 20
۰۸:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 76765
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 21
به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،‌مراسم جشن هسته‌ای امروز به همت بسیج دانشجویی دانشگاه امیرکبیر و با ...

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،‌مراسم جشن هسته‌ای امروز به همت بسیج دانشجویی دانشگاه امیرکبیر و با سخنرانی سعید جلیلی به همراه تقدیر از برخی از فعالان و خانواده‌های شهدای هسته‌ای برگزار شد.

* این مراسم قرار بود ساعت 15 شروع شود اما به دلیل استقبال شدید دانشجویان، شلوغی و ازدحام در سالن برای مدتی به تأخیر افتاد.

*قبل از آغاز مراسم عده معدودی از دانشجویان با توزیع پوسترهایی با تصویر ظریف و شعارهایی در مخالفت با جلیلی قصد ایجاد اختلال در برنامه را داشتند که این کار موجب درگیری فیزیکی گروه‌های دانشجویی شد.

*تعداد زیادی از دانشجویان با در دست داشتن پرچم جمهوری اسلامی ایران و تکان دادن آن در کنار پخش سرودی از حامد زمانی ضمن ایجاد صحنه‌های زیبا در سالن برای شروع مراسم لحظه‌شماری می‌کردند.

*هنوز مراسم آغاز نشده بود که سالن مملو از دانشجویان و جمعیت بود و به خاطر اینکه صندلی خالی در سالن وجود نداشت تعداد زیادی از دانشجویان روی زمین نشسته بودند و در مقابل درب ورودی تجمع کرده بودند.

*عده‌ای از دانشجویان با خواندن سرود یار دبستانی قبل از آغاز مراسم و با دادن شعارهایی علیه جلیلی و در حمایت از دولت جدید قصد داشتند مراسم را برهم بزنند که در رسیدن به اهداف خود ناکام ماندند.

*نکته قابل توجه دیگری که وجود داشت این بود که در دستان دانشجویان پوسترهایی که روی آنها تصاویر شهدای هسته‌ای قرار داشت دیده می‌شد و دست‌نوشته‌هایی در دستان آنها بود که نوشته بودند انرژی هسته‌ای تعطیلی‌بردار نیست، راه شهدای هسته‌ای ادامه دارد، تا آخر ایستاده‌ایم.

*بالاخره با آغاز کلام الله مجید دانشجویان به احترام کلام خدا سکوت کردند ولی باز هم کسانی بودند که به نظر می‌رسید به کلام خدا نیز اعتنایی نمی‌کنند.

*جلیلی در میان استقبال پرشور دانشجویان که با شعار صل علی محمد یاور رهبر آمد وارد سالن شد. در این زمان عده‌ای هم با شعارهایی از قبیل درود بر روحانی برای مدتی اجرای مراسم را به تأخیر انداختند تا اینکه مجری برنامه اعلام کرد این برنامه برای گرامیداشت شهدای هسته‌ای است و حاضرین را به آرامش دعوت کرد.

*فریدون عباسی نیز در این مراسم حاضر بود و پس از اعلام این موضوع توسط مجری مورد تشویق حاضرین قرار گرفت و گروه مخالف مجددا با بر هم زدن نظم مراسم کاری کردند که بین دانشجویان درگیری ایجاد شد.

*پس از پخش یک کلیپ کوتاه فریدون عباسی به عنوان سخنران اول پشت تریبون رفت و به خاطر اغتشاشاتی که عده‌‌ای از دانشجویان انجام دادند دقایقی را صرف آرام کردن جو سالن کرد ولی با این حال در بین سخنرانی وی چندین بار سخنانش توسط تعدادی از دانشجویان قطع شد.

*در خاتمه سخنان عباسی عده‌ای که از همان ابتدا برای اغتشاش آمده بودند از سر دادن شعارهای زندانی سیاسی آزاد باید گردد خواستار آزادی سران فتنه شدند که عباسی در واکنش به این شعارها گفت اگر درست حرکت کنیم زندانی سیاسی نخواهیم داشت که بخواهیم آزادش کنیم.

*سعید جلیلی سخنران بعدی این مراسم با استقبال پرشور دانشجویان پشت تریبون قرار گرفت. در همین زمان گروه مخالف با هو کشیدن و تکرار شعارهای خود مانع از سخنرانی او شدند و در صورتی که مجری چندین بار از آنها خواهش کرد تا نظم جلسه را حفظ کنند تا پایان سخنان جلیلی به کارهای خود ادامه دادند.

*در انتهای مراسم پدر شهید مصطفی احمدی‌روشن سخنان قابل توجهی را مطرح کرد که مورد توجه دانشجویان اعم از موافق و مخالف قرار گرفت زیرا در زمان سخنرانی وی همه سکوت کردند و آرامش بر سالن حاکم شد.

پدر شهید احمدی‌روشن با بیان اینکه مصطفی به هیچ قشر خاصی متعلق نیست بلکه به همه مردم ایران تعلق دارد افزود: وقتی رهبر معظم انقلاب برای دلجویی به منزل ما تشریف آورده و فرمودند «مصطفای ما» آنجا مسلم شد که مصطفی متعلق به همه مردم ایران است.

*لازم به ذکر است دانشجویان مخالفی که مدعی آزادی بیان و احترام به نظر مخالف هستند و شعار «زنده باید مخالف من» سر می‌دهند شب گذشته در برخی شبکه‌های اجتماعی از برنامه گسترده خود برای برهم زدن این مراسم خبر داده و اعلام کردند که استقبال ویژه‌ای از جلیلی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام به عمل خواهند آورد.
 انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها