امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۲۱:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 76769
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
به گزارش حوزه پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، فاطیما حجیج رئیس کمیسیون سیاست خارجی مجلس آفریقای جنوبی ظهر امروز دوشنبه ...

به گزارش حوزه پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، فاطیما حجیج رئیس کمیسیون سیاست خارجی مجلس آفریقای جنوبی ظهر امروز دوشنبه (25/1/93) با علاء‌الدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌و‌گو کرد.

بروجردی در ابتدای این دیدار با اشاره به مناسبات خوب دو کشور و دستاوردهای مثبت سفر اخیر ریاست مجلس شورای اسلامی به آفریقای جنوبی، گفت: افزایش رفت و آمد میان پارلمان‌های دو کشور گام ارزشمندی در جهت تقویت همکاری‌های پارلمانی و دو جانبه میان ایران و آفریقای جنوبی است.

وی با اشاره به توانمندی‌ها و ظرفیت‌های وسیع دو کشور در زمینه‌های گوناگون، افزود: گسترش همکاری‌های پارلمانی می‌تواند نقش مؤثری در تقویت روابط دوستانه فی ما بین در عرصه‌های گوناگون ایفا کند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در ادامه این دیدار با اشاره به تحریم‌های ظالمانه غرب بر ضد ملت ایران، تصریح کرد: با گذشت سه دهه از تحریم‌های امریکا و غرب، جمهوری اسلامی ایران با تکیه بر توانمندی‌های ملی و متخصصان داخلی به پیشرفت‌های وسیعی در زمینه‌های مختلف دانش و فنآوری دست یافته است.

وی همچنینن با اشاره به اوضاع منطقه و شکست‌های متعدد امریکا در عراق، افغانستان و سوریه افزود: گسترش تروریسم و وقوع بحران‌های منطقه در نتیجه دخالت‌های آمریکا و متحدانش است.

بروجردی در پایان این دیدار گفت: جمهوری اسلامی ایران همواره خواستار گسترش مناسبات دوستانه با دیگر کشورها در چارچوب احترام به یکدیگر، حفظ منافع متقابل و عدم دخالت در امور داخلی کشورها است.

فاطیما حجیج رئیس کمیسیون سیاست خارجی مجلس آفریقای جنوبی نیز در همین دیدار بر علاقمندی مجلس و دولت آفریقای جنوبی برای گسترش مناسبات فی ما بین، تأکید کرد و افزود: ایران کشور مهمی در منطقه خاورمیانه و جهان اسلام است و گسترش ارتباطات دو کشور اهمیت فراوانی دارد.

رئیس کمیسیون سیاست خارجی مجلس آفریقای جنوبی با انتقاد از تحریم‌های یک جانبه غرب و امریکا علیه ملت ایران به بهانه موضوع هسته‌ای گفت: بهره‌برداری صلح‌آمیز از انرژی هسته‌ای حق هر ملتی است.

حجیج با اشاره به وقایع اخیر خاورمیانه به ویژه بحران سوریه نیز اظهار کرد: برخی از کشورهای مدعی دموکراسی و حقوق بشر در جهان مسبب اصلی بی‌ثباتی و گسترش تروریسم در خاورمیانه و شمال آفریقا هستند.

رئیس کمیسیون سیاست خارجی مجلس آفریقای جنوبی در پایان این دیدار خواستار گسترش ارتباطات فرهنگی و اقتصادی و افزایش رایزنی مسؤلان دو کشور درباره مسائل منطقه‌ای و جانی شد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها