امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۲۲:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 7677
تاریخ انتشار: ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۱۱
تعداد بازدید: 105
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به نقل از پایگاه خبری «عاروتص شوع»، ریاست ایران بر کنفرانس خلع سلاح سازمان ملل موجب خشم دیده ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به نقل از پایگاه خبری «عاروتص شوع»، ریاست ایران بر کنفرانس خلع سلاح سازمان ملل موجب خشم دیده بان سازمان ملل شد که مدعی است برنامه هسته‌ای ایران، اقدام این کشور در تسلیح سوریه و سایر گروه‌های اسلامگرا صلاحیت ایران برای چنین جایگاهی را از بین برده است.

هیلل نوئر، مدیر اجرایی دیده بان سازمان ملل مستقر در ژنو با انتقاد از این موضوع، گفت: این سازمان اعتراضاتی را علیه ریاست ایران بر کنفرانس خلع سلاح سازماندهی خواهد کرد که مخالفان ایرانی نیز در آن حضور خواهند داشت.

بر اساس این گزارش، ریاست کنفرانس خلع سلاح هسته‌ای به طور اتوماتیک و بر اساس حروف الفبا میان 65 عضو سازمان ملل در گردش است و قرار است ایران 27 می ریاست کنفرانسی را بر عهده بگیرد که تا 23 ژوئن ادامه خواهد داشت.

نوئر در ادامه مدعی شد: ایران کشوری است که به طور غیرقانونی سلاح در اختیار سوریه، حزب الله و حماس قرار می‌دهد و به تروریسم و کشتار دسته جمعی یاری می‌رساند. چنین کشوری را رئیس کنفرانس کنترل سلاح جهانی قرار دادن، اشتباه است.

طبق این گزارش، با وجود اینکه پروتکل دیپلماتیک تعیین می‌کند چه کسی ریاست کنفرانس خلع سلاح را بر عهده بگیرد، این سازمان از آمریکا، اتحادیه اروپا و بان کی مون، دبیرکل سازمان ملل خواسته به ریاست ایران اعتراض کنند.

نوئر ادامه داد: زمانی که سازمان ملل چهار دور تحریم علیه ایران اعمال کرده آنهم به خاطر فعالیت‌های هسته‌ای این کشور و نیز تهران را به خاطر نقض حقوق بشر محکوم کرده، چنین انتصابی صرفا خلاف منطق است و به اعتبار سازمان ملل لطمه وارد می‌کند.

ایران ریاست کنفرانس خلع سلاح هسته‌ای را از اندونزی تحویل گرفته و در پایان ماه ژوئن ریاست آن را به عراق می‌سپارد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها