امروز : شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 24
۱۰:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 76773
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 141
به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت در مراسم شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان تهران به ...

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت در مراسم شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان تهران به سفر رییس‌جمهور به استان سیستان و بلوچستان اشاره کرد و اظهارداشت: اولویت طرح های رئیس جمهور در سفر به استان سیستان طرح‌هایی است که تا پایان سال به اتمام می‌رسد و این موضوع در تمامی سفرهای استانی مدنظر قرار می گیرد.

سخنگوی دولت با بیان اینکه باید بر طرح‌هایی که تا پایان سال 93 به اتمام می‌رسند، متمرکز شویم، افزود: بیش از 3 هزار طرح نیمه کاره در کشور وجود دارد و تاکید داریم که توجه ما به طرح‌هایی باشد که تا پایان سال 93 و ابتدای سال 94 به نتیجه می رسند.

سخنگوی دولت در ادامه سخنان خود درباره کاهش تورم نیز یادآور شد: بر اساس آمار مرکز آمار در زمان تحویل دولت، تورم معادل 48 درصد بود که قرار بود ظرف مدت 12 ماه به 35 درصد کاهش یابد و بر اساس آخرین آمار در اسفند ماه تورم نقطه به نقطه 6/19 بوده که بطور متوسط به 1/32 درصد رسیده است.

وی در خصوص تحریم ها تصریح کرد: طبق ضوابط تحریم می‌توانیم از یک میلیون بشکه نفت خام خود استفاده کنیم و تحریم سبب شده که تنها بتوانیم یک چهارم منابع‌مان را مورد استفاده قرار دهیم.

نوبخت در بخش دیگری از سخنان خود به تدوین الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت اشاره کرد و اظهارداشت: ما الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت را مطرح کرده‌ایم و قصد داریم آن را به اتمام برسانیم؛ همچنین نقشه راه اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی بر عهده معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری قرار دارد.

سخنگوی دولت با اشاره به برنامه ششم توسعه گفت: سال آینده باید برنامه ششم توسعه کشور طراحی شود که این امر نیازمند تدوین سیاست‌های کلی آن است.

وی با بیان اینکه کار فشرده‌ای برای تدوین سیاست کلی برنامه در پیش داریم، گفت: استان تهران و شورای برنامه‌ریزی در تدوین سیاست‌های برنامه ششم باید وراد عمل شوند.

نوبخت در پایان با بیان اینکه استان تهران در مقایسه با سایر استان‌ها جایگاه ممتازی دارد و پیشانی نظام جمهوری اسلامی است، گفت: بسیار مهم است که تهران بتواند در اجرای برنامه‌ها موفق باشد و نمی‌شود کشوری به توسعه برسد در صورتی که تک تک استان‌های آن توسعه‌یافته نباشند.
انتهیا پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها