امروز : دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 22
۱۶:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 76777
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 23
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از مدیریت روابط عمومی و بین الملل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) هابیل درویشی در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از مدیریت روابط عمومی و بین الملل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) هابیل درویشی در گردهمایی مدیران بازرسی حوزه حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در محل شرکت مترو اظهار داشت: سیستم بازرسی، بازوی مدیران اجرایی است که امیدواریم نظارت دقیق و همکاری بیشتر بازرسی ما را در پیشبرد اهداف و برنامه های توسعه مترو بیش از پیش یاری کند.

وی همچنین توجه ویژه و همزمان دولت، شورای شهر و شهرداری تهران به حمل ونقل عمومی با محوریت مترو را فرصت خوبی برای پیشبرد برنامه های توسعه مترو یاد کرد و افزود: در این خصوص برنامه 5 ساله مترو را که شامل توسعه و بهره برداری 200 کیلومتر خط جدید است ارائه کرده ایم و برای تحقق هر چه دقیق تر آن برنامه ریزی دقیق داریم.

مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه(مترو) ادامه داد: کار خطوط متروی شهرک های اقماری که منابع مالی آن از دو محل شهرداری و دولت است در چند مسیر کلید خورده است؛ پروژه اسلامشهر - پاکدشت در دست مطالعه است، خط حرم امام (ره) - پرند در دست اجراست و امیدواریم با تخصیص اعتبارات لازم و به موقع تا پایان سال به طول 50 کیلومتر به بهره برداری برسد؛ پروژه تهران - ورامین و گرمسار هم در دو فاز به طول 110 کیلومتر با تامین اعتبارات لازم اواخر سال 94 و اوایل سال 95 بهره برداری خواهد رسید.

درویشی در خصوص آخرین مراحل پیشرفت کار در خطوط مترو در حال ساخت داخل تهران و نیز برنامه یک ساله جاری هم اعلام کرد: 17 کیلومتر باقیمانده از خط 3 و 12 کیلومتر از خط 7 در سال جاری و باقیمانده خط 7 و 10 کیلومتر از خط 6 تا پایان سال 94 و باقیمانده خط 6 در سال 95 به شرط تامین بودجه و اعتبارات مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

مدیر عامل شرکت مترو در بخش دیگری از سخنانش به سختی‌ها و پیچیدگی‌های کار در ساخت و توسعه مترو آن هم در کلانشهر تهران به خاطر بافت های فرسوده شهری و تاسیسات اشاره کرد و گفت: جنس کار در مترو جز از طریق مدیریت جهادی و میدانی به سرانجام نمی رسد و مفتخریم که توانستیم به اتکای همین روحیه کاری بسیاری از غیرممکن‌ها را در این چند سال اجرایی کنیم که مصداق عینی آن بخش جنوبی خط 3 مترو است.

به گفته درویشی شرکت مترو تهران به اتکای مهندسی بومی و برنامه ریزی دقیق توانایی ساخت و بهره برداری بیش از 30 کیلومتر خط جدید در سال را دارد و این نیازمند تخصیص اعتبار لازم و به موقع است و چنانچه این اتفاق بیفتد بی تردید تا 3 سال دیگر همه خطوط در دست ساخت به بهره برداری کامل می رسد.

مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه(مترو) تاکید کرد که فرهنگ کار در این شرکت همسو با رهنمودهای رهبری معظم انقلاب پیش می رود و سال جاری هم برنامه ریزی و پیشبرد امور شرکت مترو نیز در ذیل پیام سال 93" فرهنگ و اقتصاد با عزم ملی و مدیریت جهادی"خواهد بود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها