امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۸:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 76786
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 79
به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام محسنی اژه‌ای سخنگوی قوه قضائیه در شصتمین نشست خبری خود با اصحاب ...

به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام محسنی اژه‌ای سخنگوی قوه قضائیه در شصتمین نشست خبری خود با اصحاب رسانه ضمن گرامیداشت ولادت حضرت زهرا(س)، گفت: در یکی دو سال گذشته در مورد مطالبات غیرجاری بانک‌ها قوه قضائیه اقدامات مؤثری انجام داده هر چند که این موضوع وظیفه اصلی قوه مجریه و بانک مرکزی است اما مسئله به نحوی بود که مدعی‌العموم وارد شد.

وی مطالبات غیرجاری بانک‌ها را شامل سررسیدهای پرداخت نشده، معوقات و مشکوک‌الوصول‌ها دانست و گفت: در سال 92 افرادی که غیرقانونی تسهیلاتی را دریافت کردند و توان پرداخت داشتند اما معوقات را پرداخت نکردند، تحت تعقیب قضایی قرار گرفته و بازداشت شدند.

وی افزود: برخی با قرار وثیقه آزاد شدند تا بدهی خود را پرداخت کنند.

سخنگوی دستگاه قضایی با اشاره به اینکه افرادی هم در بانک‌ها بازداشت شدند و در حال حاضر در برخی استانها همچنان در بازداشت به سر می‌برند، گفت:‌ ما در مورد مبالغی که بیش از 10 میلیارد تومان است لیستی را تهیه کردیم تا افرادی که معوقات غیرجاری دارند و مبلغ آن بیش از 10 میلیون تومان است مشخص شود.

وی افزود: متأسفانه در سال 92 نسبت به سال 91 معوقات بانک‌های دولتی 25 درصد افزایش داشته و این درحالی است که صحبت‌های زیادی در این باره شده بود.

اژه‌ای خاطرنشان کرد: همچنین بانک‌هایی که دولتی بودند ولی بعداً خصوصی شدند در بخش معوقات بانکی رشد 37 درصدی داشتند و معوقات بانکی در بانک‌های خصوصی نیز 33 درصد رشد داشته است.

وی مجموع معوقات بانک‌های خصوصی و دولتی را حدود 60 هزار میلیارد تومان عنوان کرد و گفت:‌ متأسفانه کسانی هم که معوقه خود را به بانک صفر کردند پولی نپرداختند بلکه با بانک مذاکره کرده و به توافق رسیدند.

وی افزود: اگر این 60 هزار میلیارد تومان در اختیار تولیدکننده یا کسانی که واقعاً به تسهیلات نیاز داشتند قرار می‌گرفت چه اتفاقی برای اقتصاد می‌افتاد؟ اما متأسفانه این مبلغ در کارهای اقتصادی کاذب استفاده شد و ما امیدواریم دولت و بانک مرکزی و سایر بانک‌ها اقدام جدی در این زمینه داشته باشند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها