امروز : یکشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 25
۰۶:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 76788
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 59
به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محسنی اژه‌ای با اشاره به دستور رئیس قوه در خصوص رسیدگی هرچه سریعتر به ...

به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محسنی اژه‌ای با اشاره به دستور رئیس قوه در خصوص رسیدگی هرچه سریعتر به پرونده‌های فساد، گفت: در سال 92 آیت‌الله آملی لاریجانی دستوری دادند مبنی بر اینکه هرچه سریعتر به پرونده‌های قصاص رسیدگی شود و اگر همه ضوابط قانونی و شرعی رعایت شده، مسائل اداری پایان یافته و اولیای دم بر درخواست قصاص اصرار دارند احکام را اجرا کنیم و در پرونده‌های دیگر هم نواقص را برطرف کنید.

سخنگوی دستگاه قضا تاکید کرد: قضات دیوان عالی کشور برای این کار گمارده شده‌اند و اقدامات با ارزشی را انجام داده‌اند.
 
وی یکی از کارهای با ارزش را اقدام مردم دانست و گفت: با تلاش مردم بیش از 300 نفر از کسانی که حق قصاص بودند از درخواست خود منصرف شدند.

وی در ادامه در خصوص زمین‌هایی که توسط برخی افراد به ناحق تصرف شده بود، گفت: به‌غیر از 3 استان که هنوز گزارش خود را ارائه نداده‌اند در بقیه استان‌ها در سال 92 حدود 10 هزار هکتار از زمین‌هایی که به نحوی وابسته به دولت بود خلع ید شد و در اختیار دولت قرار گرفت.

وی همچنین در مورد شرارت‌ها و جرائم خشن، گفت: با اقدامات ویژه‌ای که در سال 92 صورت گرفت در 6 عنوان مجرمانه خشن در سال 92 شاهد کاهش 23 درصدی بودیم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها