امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۴:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 76792
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 47
به گزارش خبرنگار قضایی فارس محسنی اژه‌ای سخنگوی قوه قضائیه عصر امروز در ادامه نشست خبری خود در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران درباره اینکه عده‌ای از ...

به گزارش خبرنگار قضایی فارس محسنی اژه‌ای سخنگوی قوه قضائیه عصر امروز در ادامه نشست خبری خود در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران درباره اینکه عده‌ای از شهروندان معترض هستند که در هنگام ثبت نامه برای شرکت در آزمون مرکز مشاوران حقوقی قوه قضائیه چندین بار از حساب‌های آنان پول برداشت شده است، گفت: مطمئنا اگر سیستمی اشتباه کرده و پول بیشتری از شهروندان دریافت کرده باید نسبت به بازگشت آن پول اقدام کند.

وی گفت: به طور قطع در این زمینه هم بنده بررسی می‌کنم تا هر چه سریع‌تر این مشکل برطرف شود.

یکی از خبرنگاران خطاب به اژه‌ای گفت: شما گفتید 60 هزار میلیارد تومان پول در اختیار عده‌ای معدود است که حاضر به بازپرداخت این پول نیستند، دستگاه قضایی برای بازگرداندن این پول‌ها و برخورد با بانک‌ها چه برنامه‌ای ‌دارد.

وی پاسخ داد: همه این افراد به صورت غیرقانونی تسهیلات نگرفته‌اند.

وی افزود: تسهیلات‌گیرندگان عمدتا سه گروه هستند کسانی که به صورت غیرقانونی تسهیلات گرفته‌ا‌ند، کسانی که تسهیلات گرفته‌اند آن هم قانونی و در حال حاضر پول‌ها را پس نمی‌دهند و دسته سوم کسانی که به صورت قانونی تسهیلات گرفته‌اند اما به دلیل نوسانات بازار در حال حاضر توان بازپرداخت پول‌ها را ندارند.

محسنی اژه‌ای گفت: در مورد اول قطعاً ما افراد را مورد تعقیب قرار می‌دهیم و در مورد بازپس‌گیری پول‌های بانکها اقدام می‌کنیم و در مرحله سوم هم تلاش می‌کنیم این افراد بتوانند در یک فرایند و ساز و کار بدهی خود را بازپرداخت کنند.

دادستان کل کشور همجنین درباره پرونده بابک زنجانی متهم نفتی، گفت: در این پرونده به جز خود متهم اصلی و یکی از مدیرانش که در فاصله کوتاهی از وی دستگیر شد سه نفر دیگر هم بازداشت شدند.

وی گفت: سه نفر بازداشت شده بعدی دو نفر از سیستم بانکی بودند و یک نفر از مدیران خود متهم.

وی تصریح کرد: از مجموع 5 بازداشت‌شده یک نفر پس از انجام تحقیقات لازم با قرار وثیقه مناسب آزاد شد.

اژه‌ای خاطرنشان کرد: در حال حاضر این فرد به یکی از نزدیکان خود وکالت داده تا با نظارت دادستانی اموال وی شناسایی شده و کار کارشناسی قیمت‌گذاری آن به انجام برسد.

دادستان کل کشور تصریح کرد: این اموال هنوز به طور کامل شناسایی نشده اما برخی از اموال این فرد در خارج از کشور هم شناسایی شد و نکته بعدی این است که قرار بازداشت موقت این فرد هم با نظر قاضی پرونده تمدید شد.

محسنی اژه ای گفت: اما خواهش من از برخی از افراد این است که زمانی که نسبت به یک پرونده اطلاعاتی را ندارند اظهار نظر نکنند زیرا برای خودشان مناسب نیست.

وی گفت: برای مثال در این پرونده بارها گفته شد دارایی این فرد کفاف بدیهی‌اش را می‌دهد یا نمی‌دهد هنوز مشخص نشده است و بهتر است افراد اجازه دهند تا دستگاه قضایی کار خود را انجام دهد.

محسنی اژه‌ای در مورد آخرین وضعیت پرونده شهرام جزایری نیز گفت: در اواخر سال گذشته حرف و حدیث‌هایی در مورد اتمام مدت حبس این فرد مطرح شد اما بررسی‌های انجام شده مشخص شد این ادعاها صحت ندارد و هنوز حبس این فرد به پایان نرسیده است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها