امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۸:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 76798
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 37
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از شیراز به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت از محیط زیست استان فارس، حسینعلی ابراهیمی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از شیراز به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت از محیط زیست استان فارس، حسینعلی ابراهیمی کارنامی اظهار داشت: فصل بهار و زمان زایش وحوش در مناطق چهارگانه استان فارس از جمله پارک ملی بمو فرا رسیده است.

این مسئول تصریح کرد: از جمله این موارد، زادآوری قوچ و میش، کل و بز، آهوان و برخی از گوشتخواران و همچنین پرندگان در پارک ملی بمو است.

وی افزود: گوزن زرد نیز در میانکتل ارژن و جبیر در نی ریز و سایر حیوانات در مناطق حفاظت شده استان در زمره این زادآوری ارزشمند هستند.

ابراهیمی ادامه داد: با این شرایط به منظور جلوگیری از پراکنش وحوش در فصل زایمان و برای حفاظت از زادآوری حیات وحش، کنترل‌های مستمر و شبانه‌روزی ماموران اجرایی گارد محیط زیست در حال انجام است تا فضای آرام و مطلوبی برای این جانداران فراهم شود.

وی اضافه کرد: در شرایط فعلی از ورود افراد به زون‌های حساس پارک ملی بمو در جوار شهر شیراز جلوگیری به عمل می‌آید.

ابراهیمی بیان کرد: یگان حفاظت محیط زیست با برپایی چادر در مناطق حفاظت شده در ارتفاعات و مناطق حساس اقدام به حفاظت از مناطق می‌کند.

مدیر کل حفاظت محیط زیست فارس خاطرنشان کرد: در طول این مدت اکیپ‌های سیار یگان حفاظت محیط زیست این استان و پاسگاه‌های محیط‌بانی فعال‌تر و هوشیارتر از همیشه مناطق مورد حفاظت را حراست و کنترل خواهند کرد.

وی با تاکید بر ممانعت از سودجویی و اقدامات خلاف قانون شکارچیان غیر مجاز، ابراز داشت: اقدامات پیشگیرانه در طول این مدت پیش‌بینی شده تا مهمانان نو رسیده تنوع زیست محیطی فارس در امنیت و آرامش روزهای آغازین تولد خود را سپری کنند.

جدا کردن مادر و نوزاد، شیر حیوان مادر را خشک می‌کند

ابراهیمی با اظهار تاسف از نا آگاهی برخی افراد سودجو  گفت: در صورت جداسازی نوزاد حیوانات از والدینشان در روزهای نخست تولد، حیوان مادر در اثر عفونت غدد شیری جان خود را از دست می‌دهند.

به گفته وی، در چنین شرایطی نوزاد متولد شده به دلیل عدم تغذیه از شیر مادر دچار سو تغذیه شده و رشد مناسبی نخواهد داشت.

وی افزود: به همین علت به شدت با شکارچیان و اشخاصی که مبادرت به زنده‌گیری حیوانات کرده و این عمل غیر عاطفی و غیر انسانی را انجام می‌دهند برخورد کرده و آنان را تحویل مراجع قضایی خواهیم داد.

ابراهیمی ادامه داد: از علاقمندان و متقاضیان بازدید نیز درخواست می‌شود در این مدت از ورود به مناطق حساس خودداری کنند تا پس از سپری شدن این ایام حساس، با احیای دوباره حیات وحش امکان بهره‌مندی بیشتر فراهم آید.
انتهای پیام/2448/صا
برچسب ها:
آخرین اخبار