امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۱:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 7680
تاریخ انتشار: ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۱۱
تعداد بازدید: 152
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از رسانه‌های بحرینی، این جمعیت در بیانیه خود آورده است: جنبش مردمی در مناطق مختلف بحرین ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از رسانه‌های بحرینی، این جمعیت در بیانیه خود آورده است: جنبش مردمی در مناطق مختلف بحرین افزایش یافته است به گونه‌ای که بیش از 71 منطقه شاهد اعتراضات علیه اقدامات رژیم بوده است که برخی از این اعتراضات با تیراندازی نیروهای آل خلیفه به معترضان با گلوله‌های ساچمه‌ای و گازهای سمی و خفه کننده سرکوب شد.

در این بیانیه آمده است: رژیم بحرین در طول سه روز 30 شهروند را بازداشت و هفت نفر را زخمی و به 32 خانه یورش برد و وسایل و دارایی‌های مردم را تخریب کرد.

این در حالی است که نیروهای رژیم شش شهروند بحرینی را شکنجه کردند و تعدادی از فعالان نیز با گلوله‌های ساچمه‌ای یا بر اثر استنشاق گاز آسیب دیده‌اند.

بحرین از دو سال پیش شاهد تظاهرات مردمی و انقلاب علیه رژیم آل خلیفه است.

نیروهای امنیتی بحرین با همدستی نیروهای اشغالگر سعودی به سرکوب مردم پرداخته‌اند که تاکنون در جریان این سرکوبگری صد‌ها نفر شهید، زخمی یا بازداشت شده‌اند.

شواهد سازمان‌های حقوق بشری نشان می‌دهد که شماری از معترضان زیر شکنجه شدید رژیم آل خلیفه جان خود را از دست داده یا دچار نقض عضو شده و تعدادی از زنان بحرینی نیز بر اثر استنشاق گازهای سمی در جریان تظاهرات مسالمت آمیز خود دچار سقط جنین شده‌اند.

این درحالی است که مردم بحرین با وجود این سرکوبگری‌ها همچنان با آمدن به خیابان‌ها بر مطالبات مشروع خود در دستیابی به حقوق از دست رفته خود از جمله  اجرای عدالت اجتماعی و روی کار آمدن نظامی منتخب تاکید می‌کنند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها